Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

First Data: kartowa migracja kart BPH do Alior Banku zakończona sukcesem

Eksperci First Data podczas ostatniego etapu fuzji operacyjnej wydzielonej części BPH i Alior Banku przeprowadzili migrację 1,4 mln kart i powiązanych z nimi rachunków

Akcja migracji kart i rachunków klientów wydzielonej części banku BPH została zaplanowana na ostatni weekend marca 2017 roku. W ciągu zaledwie dwóch dni eksperci First Data przeprowadzili z sukcesem migrację 1,4 mln kart, które zostały przeniesione do systemów własnych First Data. First Data od początku działalności Alior Banku wspiera go w zakresie outsourcingu kart płatniczych.

Bank BPH zarządzał kartami płatniczymi z wykorzystaniem własnych systemów in-house. Fuzja operacyjna zakładała, że po zakończonej migracji wszystkie karty będą obsługiwane według modelu outsourcingowego, a zarządzanie nimi na rzecz Alior Banku przejmie First Data. – Migracja przebiegła zgodnie z planem. Wielkie gratulacje należą się wszystkim zaangażowanym stronom – mówi Jolanta Rycerz, dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi First Data Polska. – Doświadczenie, profesjonalizm i gruntowne planowanie gwarantowały sukces tej skomplikowanej operacji - dodaje.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy, nowi klienci Alior Banku mogli bez przeszkód skorzystać ze swoich kart po weekendowej przerwie – mówi Artur Owsianka, dyrektor Działu Rozliczeń w Alior Banku. – Migracja była niezbędnym elementem zakończenia fuzji operacyjnej, który zapowiadaliśmy na koniec marca 2017 i z powodzeniem zrealizowaliśmy ten plan - podsumowuje.

First Data współpracuje z Alior Bankiem od początku jego działalności, od 2008 r., a obecny zakres usług obejmuje wydawnictwo i obsługę kart Mastercard oraz Visa i powiązane z nimi produkty zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji. First Data wspiera także bank w innowacyjnych rozwiązaniach w obszarze płatności mobilnych, takich jak Android Pay. Na przejętych od BPH kartach będzie świadczyć ten sam zakres usług.

Migracja kart była ostatecznym etapem fuzji operacyjnej Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH. Proces łączenia systemów rozpoczął się po prawnym zarejestrowaniu połączenia banków 4 listopada 2016 r. Po fuzji łączna liczba zarządzanych przez First Data kart płatniczych przekracza już 7 mln. Firma współpracuje obecnie z 25 instytucjami finansowymi.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

artykuł partnera

Aktywny od: 11.02.2016
Dodał: 4 artykuły

Inne artykuły tego autora:

Ubezpieczenie za 0 zł w Play Ubezpieczenia. O co chodzi i dlaczego warto wypróbować ofertę Freemium

Aplikacja dostępna na rynku od grudnia ubiegłego roku pozwala na korzystanie z jednego wybranego ubezpieczenia zupełnie za darmo

W urzędzie zapłacimy kartą albo telefonem w terminalach First Data Polcard

Terminale płatnicze First Data Polcard trafią do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, miast i gmin oraz starostw powiatowych

Trzykrotnie szybszy wzrost płatności w Polsce niż w Europie

Wyniki roczne Visa: dynamiczny rozwój obrotu bezgotówkowego, w tym ponad 40-proc. wzrost liczby płatności polskimi kartami

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

8 zaskakujących miejsc w Polsce, w których już można płacić kartą

Jeszcze do niedawna wszystkie te miejsca były niemal…

Startują konsultacje projektu Polish API. Dokumentacja jest już dostępna na stronie internetowej

Konsultacje dotyczące interfejsu umożliwiającego dostęp do rachunków bankowych…

Tak kończy się pewna epoka. Visa w ślad za konkurencją powoli rezygnuje z podpisów autoryzujących płatności

Zmiany zasad autoryzacji płatności bezgotówkowych kartami zaczną obowiazywać…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.