Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest Bank wprowadza 3D Secure. I podnosi opłatę za zapytanie do Centralnej informacji

Nowym sposobem zabezpieczenia transakcji w sieci objęto wszystkie karty, wydawane przez ten bank

3D Secure to system umożliwiający autoryzację płatności kartami w środowisku e-commerce za pomocą kodów jednorazowych, wysyłanych SMS-em. Na podobnej zasadzie większość banków umożliwia klientom potwierdzanie przelewów z rachunków osobistych, wykonywanych w internetowych serwisach transakcyjnych.

Przeczytajcie także: Właściciel marki PolCard zdobył Żabkę

Do zastosowania takich systemów bezpieczeństwa jak 3D Secure banki zostały zobowiązane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nie wszyscy klienci mogą się z tym pogodzić, bo to wydłuża proces płatności w internecie. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będą mieli wyjścia. Dodatkowych zabezpieczeń transakcji w sieci wymaga od banków także dyrektywa PSD II, która w 2018 roku powinna zostać zaimplementowana do polskiego prawa. Większość banków już wprowadziła 3D Secure. Ostatnio zakomunikował o tym m.in. mBank, dla którego usługę implementowała firma IT Card.

Przeczytajcie także: Transakcji kartami w urzędach szybko przybywa

Natomiast Nest Bank ogłosił dziś jeszcze dwie nowości w swojej ofercie. Pierwsza - wszyscy jego klienci dostali możliwość bezpłatnego korzystania z wpłatomatów Euronetu. Transakcje wykonywane do godz. 20 mają być księgowane na rachunkach w ciągu kilkudziesięciu minut. Wpłaty realizowane po tej godzinie natomiast będą księgowane następnego dnia. I jeszcze ciekawostka. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że w wybranych bankomatach Euronetu klienci Nest Banku mogą już realizować wypłaty gotówki zbliżeniowo. Wkrótce usługa ma ruszyć w całej sieci Euronet i dla klientów wielu banków.

Druga zmiana to podniesienie opłaty za zapytanie składane do Centralnej informacji. To system prowadzony przez KIR i umożliwiający sprawdzenie, w których bankach i SKOK-ach prowadzone są rachunki na nazwisko danej osoby. Dotąd złożenie takiego zapytania kosztowało 5 zł. Prowizja w tej wysokości pozostanie w przypadku, gdy zapytanie składać będzie klient Nest Banku. Pozostałe osoby będą musiały zapłacić 30 zł. O tym, ile kosztuje skorzystanie z usługi KIR-u w innych instytucjach przeczytacie w tekście, który znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies