Totalizator Sportowy potwierdza, że pracuje nad wyposażeniem kolektur w terminale płatnicze

Totalizator Sportowy potwierdza, że pracuje nad wyposażeniem kolektur w terminale płatnicze

Dodano: 27/11/2016 - 10:59

Jeżeli projekt zakończy się sukcesem, w każdym punkcie Lotto za zakłady w grach liczbowych będzie można zapłacić kartą

Kilka dni temu pisałem, że Totalizator Sportowy i jego punkty Lotto będą kolejną siecią detaliczną, w której będzie można płacić bezgotówkowo. Wówczas były to jednak informacje półoficjalne, potwierdzone w Ministerstwie Rozwoju, ale nie bezpośrednio w spółce. Dziś mam trochę więcej informacji na ten temat, a konkretnie potwierdzenie z biura prasowego Totalizatora Sportowego, że prace na akceptacją kart prowadzi.

Przeczytajcie także: Terminale trafią do tysiąca automatów z napojami

– Uruchomiliśmy wewnętrznie taką inicjatywę i analizujemy potencjalne koszty i korzyści, natomiast jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach i podawać jakiekolwiek daty wdrożenia. Natomiast warto podkreślić, że w niektórych punktach Lotto można płacić bezgotówkowo za nasze produkty (np. Carrefour), jest to jednak zależne od woli sprzedawcy czy właściciela sklepu – napisał Damian Wiśniewski z biura prasowego Totalizatora, w odpowiedzi na moje pytanie o termin instalacji terminali płatniczych w kolekturach. Resort rozwoju natomiast podał mi wcześniej, że realizację projektu przewidziano do końca przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Banki oddają bankomaty w zarządzanie zewnętrznym firmom

Kolektury Lotto są jedną z ostatnich, jeżeli nie ostatnią wielką siecią detaliczną w Polsce, nieobjętą jeszcze w całości akceptacją kart płatniczych. Przypomnę, że od kilku tygodni terminale POS znajdują się w każdej własnej placówce Poczty Polskiej. Wcześniej na rozpoczęcie akceptacji kart zdecydowali się m.in. właściciele dyskontów Biedronka, hurtowni Makro i Selgros czy kiosków Ruchu.

Newsletter