Euronet pozazdrościł Planet Cash i też wprowadzi ubezpieczenia do bankomatów. Jeszcze przed wakacjami

Euronet pozazdrościł Planet Cash i też wprowadzi ubezpieczenia do bankomatów. Jeszcze przed wakacjami

Dodano: 16/05/2017 - 14:39

Początkowo korzystając z bankomatów Euronetu będzie można kupić polisy turystyczne

O tym, że Euronet pracuje nad zaoferowaniem w swoich urządzeniach możliwości zakupu ubezpieczeń podróżnych, wiadomo od co najmniej kilku miesięcy. Z moich informacji wynika jednak, że start usługi jest już bliski – ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni, a na pewno dojdzie do tego przed sezonem, a więc najpóźniej w czerwcu.

Przeczytajcie także: Polisy turystyczne już dostępne w maszynach Planet Cash

Ale polisy turystyczne to prawdopodobnie nie jedyny produkt ubezpieczeniowy, jaki w przyszłości będzie można kupować za pośrednictwem bankomatów Euronetu. Od niedawna firma wyposaża swoje urządzenia w czytniki kodów QR. Gdy pytałem spółkę jakiś czas temu, czemu ma to służyć, powiedziano mi, że to także z myślą o sprzedaży ubezpieczeń. Wychodzi więc na to, że wkrótce Euronet zaoferuje też polisy komunikacyjne – czytnik będzie można wykorzystać do skanowania kodu znajdującego się w dowodzie rejestracyjnym auta.

Przeczytajcie także: Euronet też będzie sprzedawać ubezpieczenia

Natomiast Euronet nie będzie pierwszym operatorem bankomatów, który wprowadzi sprzedaż ubezpieczeń do swoich maszyn. Od początku grudnia są one dostępne w bankomatach marki Planet Cash, należącej do firmy IT Card. W wybranych urządzeniach tej spółki można kupić ubezpieczenie turystyczne oraz komunikacyjne. Warto też może dodać, że polisomat – urządzenie przypominające bankomat i służące do sprzedaży ubezpieczeń od kilku tygodni stoi na lotnisku w Modlinie. Należy do Link4.

Newsletter