Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Mastercard otwiera nowy rozdział w historii Masterpassa i wprowadza własny cyfrowy portfel

Mastercard otwiera nowy rozdział w historii Masterpassa i wprowadza własny cyfrowy portfel

Organizacja liczy, że dzięki temu z instrumentu ułatwiającego płatności internetowe skorzysta jeszcze więcej klientów

Masterpass to rozwiązanie ułatwiające płatności kartami bankowymi w sieci. Zakładając taki cyfrowy portfel możecie dodać do niego swoje karty wprowadzając jednorazowo dane znajdujące się na plastiku. Dzięki temu później możecie płacić w środowisku e-commerce praktycznie jednym kliknięciem, bez konieczności ponownego wpisywania numerów kart, dat ważności etc. Masterpass funkcjonuje na polskim rynku od dawna, ale Mastercard liczy, że teraz jego rozwój przyspieszy.

Przeczytajcie także: Marka Allegro Finanse już dostępna w sieci

Jak dowiaduję się w biurze prasowym organizacji, w Polsce od niedawna można już korzystać z portfela Masterpass stworzonego pod marką Mastercard. Wcześniej funkcjonowały jedynie portfele wprowadzone na rynek przez kilka banków, czyli BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, Pekao i Raiffeisen Polbank oraz przez firmy niebankowe, czyli mPay i uPaid. Oznaczało to, że jeśli ktoś nie chciał korzystać z portfela bankowego albo oferowanego przez prywatne firmy, nie miał możliwości łatwego płacenia w sieci. Teraz to się zmienia.

W ciągu najbliższych dni ma ruszyć nowa strona Masterpassa, na której nowy portfel będzie można założyć. Można to zrobić już teraz przy okazji dokonywania płatności w wybranych sklepach i po wyborze metody płatności Masterpass. Z nowego instrumentu mogą już też korzystać osoby, które zarejestrowały się w aplikacjach mobilnych Opener Festival bądź Mój Carrefour.

Przeczytajcie także: Tych liczb na temat Visa Checkout jeszcze nie znacie

Nowy portfel Masterpass od Mastercarda obsługuje karty płatnicze różnych organizacji płatniczych oraz banków, czyli także visy. Aby zatwierdzić założenie konta, należy potwierdzić dodane karty kodem jednorazowym 3D Secure, a w przypadku banków, które tej usługi nie dostarczają, rejestracja oznacza tymczasową blokadę niewielkiej kwoty (od 1 zł do 2 zł). Osoby, które założyły wcześniej portfele z bankami czy z firmami mPay albo uPaid, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Przypomnę też, że konkurencyjnym rozwiązaniem dla Masterpassa jest Visa Checkout, do której także możecie dodawać mastercardy.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2993 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tego chyba jeszcze nie było. Będą sprzedawać ubezpieczenia w grach komputerowych?

Play zaprasza na konferencję prasową, w trakcie której chce zaprezentować ubezpieczenia dla graczy

Brytyjska spółka Billona gotowa na PSD II – dostała licencję tamtejszego nadzoru FCA

Billon już wcześniej miał zezwolenie na działalność na Wyspach, ale konieczność ponownej rejestracji wynikała z wdrożenia tam dyrektywy PSD II

Może i narzekacie na banki, ale i tak im ufacie. Rekordowo wysoki poziom reputacji branży w badaniu TNS

Sondaż przeprowadzony w marcu bieżącego roku dowodzi, że poziom zaufania do branży bankowej oraz jej reputacji jest wyższy niż rok temu oraz wyższy w porównaniu z innymi firmami finansowymi

ZBP opublikował standard Polish API. Są dwie metody potwierdzania tożsamości użytkownika

Związek przedstawił standardy w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej

Wreszcie jest Polish API. ZBP na jutro zapowiada publikację standardu w wersji 1.0

Wraz z Polish API Związek Banków Polskich chce też opublikować raport z konsultacji standardu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.