Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Staną się tym, z kim walczyli. Właściciel Sofortu dostał licencję bankową

Skandynawska spółka Klarna uzyskała licencję od szwedzkiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego

Nazwa Klarna pewnie niewiele mówi większości Polaków. Ale należąca do niej marka Sofort to działająca w obszarze płatności internetowych firma znana także nad Wisłą. Z informacji zawartej na stronie tej spółki wynika, że za pomocą jej rozwiązania można płacić za e-zakupy m.in. na stronach Media Markt, OBI, Oponeo czy Poczty Kwiatowej.

Przeczytajcie także: Cinkciarz wdraża Conotoxia Pay

Klarna oraz Sofort to firmy, które śmiało można zaliczyć do fintechów. A jak wiadomo, przedstawiciele tej branży upatrują szans na swój sukces przede wszystkim w słabościach banków, które ograniczone są swoją wielkością oraz regulacjami prawnymi. Teraz Klarna sama stanie się bankiem. Jak informuje serwis Finextra, właśnie dostała licencję bankową od Finansinspektionen, szwedzkiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego.

Sofort to chyba najbardziej znana w Europie firma, która wykorzystuje tzw. bezpośredni dostęp do rachunków bankowych. Oferowana przez nią usługa to przelew wykonywany z konta osobistego klienta. Osoba, która za pomocą firmy Sofort chce zapłacić za zakupy internetowe, podaje jej swój login i hasło do rachunku bankowego. Sofort wykonuje przelew, a następnie klient musi go autoryzować hasłem jednorazowym.

Przeczytajcie także: Visa aktualizuje system 3D Secure

Metoda ta budzi wiele kontrowersji. Jej krytycy podnoszą przede wszystkim kwestię bezpieczeństwa – podawanie loginu i hasła do rachunku podmiotom zewnętrznym jest niezgodne z zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej. Sofort broni się jednak dowodząc, że dotąd żadne fraudy przy wykorzystaniu jego instrumentu płatniczego się nie zdarzyły, a sama metoda jest bezpieczna oraz tania dla klienta a wygodna dla sklepów internetowych. Prezesem Klarny jest pochodzący z Polski Sebastian Siemiątkowski.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies