Paybynet już dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas. Wkrótce w kolejnym banku

Paybynet już dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas. Wkrótce w kolejnym banku

Dodano: 15/05/2017 - 12:20

System KIR-u pozwala na szybkie i proste płatności w internecie

O tym, że BGŻ BNP Paribas umożliwi swoim klientom korzystanie z usługi Paybynet, mogliście przeczytać na Cashless kilka dni temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Dziś natomiast już oficjalnie mogę napisać, że bank wdrożył szybkie płatności internetowe oferowane przez KIR. Informuje o tym komunikat prasowy, opublikowany właśnie przez obie organizacje.

Przeczytajcie także: Rośnie zasięg systemu Paybynet

Paybynet to usługa przypominająca dobrze Wam znane pay by linki oferowane przez integratorów płatności – pozwala na szybkie transakcje w sklepach internetowych. Tak jak w przypadku pay by linków, tak i tu po wyborze metody płatności logujecie się na swój rachunek w banku i zatwierdzacie operację na wypełnionej już formatce przelewu. To co odróżnia Paybynet od pay by linków to brak pośredników – pieniądze są przelewane z Waszego rachunku bezpośrednio na rachunek sklepu. W przypadku pay by linków występuje jeszcze pośrednik, czyli integrator płatności.

Jak mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes KIR, system Paybynet funkcjonuje w trybie ciągłym i jest dostępny całą dobę, także w niedziele i święta. – Informacje o płatnościach realizowanych przez Paybynet przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a ich wymiana następuje z wykorzystaniem protokół SSL, co zapewnia bezpieczeństwo płatności – podkreśla przedstawiciel KIR. – Warto dodać, że przelewy zlecane w systemie Paybynet są nieodwołalne. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zlecenie płatności zostanie zrealizowane – mówi Dariusz Marcjasz.

Przeczytajcie także: PayU inwestuje w Kreditech

Obecnie z systemu Paybynet mogą korzystać klienci Aliora, Millennium, Pekao, Citi Handlowego, Plusa, Idei, Getinu, Nesta i kilkuset banków spółdzielczych. Prace nad wdrożeniem systemu KIR-u prowadzi już także PKO BP. Spośród największych banków w towarzystwie tym brakuje jeszcze ING, BZ WBK i mBanku. Płatności z zastosowaniem Paybynet wykorzystywane są przez kilkaset jednostek administracji publicznej w Polsce i niektóre sklepy internetowe, takie jak np. Travelplanet.pl.

Newsletter