Klienci Raiffeisen Polbanku znaleźli się na celowniku przestępców internetowych

Klienci Raiffeisen Polbanku znaleźli się na celowniku przestępców internetowych

Dodano: 21/04/2017 - 10:27

Instytucja ostrzega przed hakerami, którzy rozsyłają zawirusowane maile utrzymując jednocześnie, że działają na zlecenie banku

W serwisie transakcyjnym Raiffeisen Polbank ostrzega przed nową akcją phishingową, która wymierzona jest w jego klientów. Przestępcy wysyłają maile z zawirusowanymi załącznikami i podszywają się pod pracowników działu informacji firmy ubezpieczeniowej Euler Hermes Collection, utrzymując że działają na zlecenie banku. 

Przeczytajcie także: Google będzie wyświetlać ostrzeżenia na stronach banków?

Raiffeisen Polbank podkreśla, że wysyłane przez nich wiadomości nie są rozsyłane w ramach współpracy z bankiem, a adres z którego nadchodzą, nie jest prawdziwą domeną firmy Euler Hermes.

W przesyłanych do klientów banku mailach oprócz załącznika ze złośliwym oprogramowaniem, znajdują się także linki do stron internetowych. Bank zaleca usunięcie maila w tym także z folderu "kosz", bez klikania w jakikolwiek element tej korespondencji. 

Przeczytajcie także: Po ataku KNF zbuduje swoją nową stronę internetową

Raiffeisen Polbank podkreśla, że jeśli ktoś otworzy załącznik lub link prowadzący do stron internetowych, zarazi system operacyjny zainstalowany na urządzeniu. Usunięcie wirusa będzie możliwe tylko po przeinstalowaniu tego systemu.

 

Newsletter