mBank wprowadza zabezpieczenie 3D Secure do płatności kartami w internecie

mBank wprowadza zabezpieczenie 3D Secure do płatności kartami w internecie

Dodano: 29/11/2016 - 08:46

Bank rozesłał do klientów informację, że nowa usługa w ciągu kilku miesięcy włączona zostanie dla wszystkich kart

Dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartami w internecie o nazwie 3D Secure staje się powoli standardem na polskim rynku – już większość banków komercyjnych dołącza tę usługę do wydawanych przez siebie kart. To efekt wytycznych nadzorów europejskiego i polskiego dotyczących bezpieczeństwa płatności w sieci. mBank właśnie poinformował swoich klientów, że także wdrożył 3D Secure. W ciągu najbliższych miesięcy usługa zostanie włączona dla wszystkich aktywnych kart wydanych przez bank. Usługę dostarcza mBankowi firma IT Card.

Przeczytajcie także: Międzynarodowy gang okrada bankomaty

Jak działa 3D Secure? W skrócie można powiedzieć, że podobnie jak hasło jednorazowe przy wykonywaniu przelewu w internetowym systemie transakcyjnym. Czyli podczas płatności kartą w internecie nie wystarczy tylko wpisanie danych z karty wraz z kodem zabezpieczającym z rewersu plastiku. W zależności od ustawienia systemu przy każdej lub przy wybranych płatnościach potrzebna będzie jeszcze autoryzacja kodem przesłanym przez bank w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: eGO. Tak teraz nazywać się będzie Profil Zaufany

Takie podwójne potwierdzanie płatności w internecie, nazywane silnym uwierzytelnieniem, wprowadzają również nowe europejskie regulacje, czyli Dyrektywa PSD II oraz wytyczne techniczne do niej, czyli RTS-y. Zgodnie z nimi silnemu uwierzytelnieniu poddane będą musiały być wszystkie transakcje zdalne na kwoty o równowartości przekraczającej 10 euro. Co ciekawe, silne uwierzytelnienie ma być stosowane także podczas logowania na rachunek bankowy.

Newsletter