Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Masterpass już dostępny w aplikacji SkyCash. Ale na razie połowicznie

Użytkownicy najnowszej wersji apki przy wykorzystaniu cyfrowego portfela Mastercarda mogą płacić za bilety komunikacji miejskiej

Kilka dni temu w aplikacji SkyCash pojawił się nowy instrument płatniczy, czyli Masterpass. To cyfrowy portfel oferowany przez Mastercarda i ułatwiający płatności w środowisku e-commerce i m-commerce. Dzięki niemu wprowadzając jednorazowo dane z plastiku później można dokonywać transakcji w sieci bez ponownego podawania takich informacji jak numer karty czy data jej ważności.

Przeczytajcie także: Revolut wymieni złote na bitcoiny

Jak powiedział mi prezes SkyCash Tomasz Krajewski na razie przy wykorzystaniu Masterpassa użytkownicy aplikacji mogą płacić jedynie za bilety komunikacji miejskiej. Nie opłacicie więc przy jego pomocy doładowania komórki, parkowania w płatnej strefie czy wejściówki do kina. Ponadto Masterpass jest dostępny w najnowszych wersjach aplikacji na telefony z systemami Android i iOS. Nie ma go w apce na Windows bo SkyCash zaprzestał już rozwoju aplikacji na ten system.

Przedstawiciel SkyCash deklaruje, że wprowadzone obecnie rozwiązanie nie jest docelowym i będzie ulepszane. Moim zdaniem powinno, jeśli operatorowi aplikacji zależałoby na większym wykorzystaniu Masterpassa. Obecnie łatwiej jest zapłacić za bilet nie z Masterpassem tylko w ciężar portmonetki SkyCash choć trzeba pamiętać o wcześniejszym jej zasileniu. Poza tym pomimo wielu prób nie znalazłem sposobu na zmianę raz powiązanego z aplikacją portfela na ten założony u innego dostawcy a chyba powinna być taka opcja.

Przeczytajcie także: Mastercard i mPay promują Masterpassa

Z Masterpassa mogą już także korzystać użytkownicy aplikacji mPay. Jej operator wraz z Mastercardem oferuje właśnie promocję. W jej ramach każdy bilet komunikacji miejskiej zakupiony w aplikacji mPay przy wykorzystaniu Masterpassa kosztuje tylko złotówkę. Promocja trwa do końca bieżącego roku. Więcej na jej temat możecie przeczytać w tekście, który znajdziecie tutaj.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2299 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tomasz Bogus odchodzi z BGŻ BNP Paribas. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi

Obecny prezes francuskiego banku pozostanie na stanowisku do końca października ...

Android Pay w Banku Śląskim jednak nie w tym roku

Z przekazanej przed chwilą informacji biura prasowego ING wynika, że aktualnym terminem startu ...

Rada Nadzorcza KIR-u ma nowego wiceprzewodniczącego. Kiciński za Groszka

Zmiana to konsekwencja wcześniejszej rezygnacji Mieczysława Groszka z kandydowania do zarządu ...

Blik nieprędko pojawi się w bankach spółdzielczych: nie ma presji ze strony klientów

Spółka PSP przygotowała specjalny proces ułatwiający spółdzielcom zaoferowanie ...

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.