Ważna zmiana dla użytkowników aplikacji Revolut. Mogą już płacić złotymi

Ważna zmiana dla użytkowników aplikacji Revolut. Mogą już płacić złotymi

Dodano: 18/05/2017 - 08:04

Operator aplikacji do grona obsługiwanych walut dołączył właśnie franki szwajcarskie i polskie złote

Revolut to aplikacja mobilna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS połączona z przedpłaconą kartą Mastercard. Klienci z Polski chwalą sobie to rozwiązanie szczególnie za niskie koszty obsługi transakcji zagranicznych. Teraz korzystanie z aplikacji i karty Revolut będzie jeszcze łatwiejsze, bo ich operator do obsługiwanych dotąd trzech walut, a więc dolara, euro i brytyjskiego funta, dołączył m.in. polskie złote.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi płatności Apple Pay

Dzięki tej zmianie zasilenia konta Revolut można dokonywać bezpośrednio w złotych, np. z karty wydanej przez bank z Polski, i płacić w polskich sklepach złotymi bez żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście aby płacić za granicą z zachowaniem najniższych kosztów, wciąż najlepiej będzie dokonywać transakcji tak jak dotychczas z rachunku w euro, dolarach czy funtach.

W aplikacji nowe dwa salda pojawią się automatycznie, jeśli dokonacie jakiejś operacji w jednej z tych walut. 

Przeczytajcie także: Ta aplikacja pomoże zaoszczędzić na paliwie

Warto przypomnieć, że w aplikacji Revolut wielkie nadzieje pokładają użytkownicy telefonów iPhone, którzy nie mogą doczekać się w Polsce płatności Apple Pay. Kilka tygodni temu przedstawiciele operatora Revolut zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku udostępnią swoim klientom możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonami amerykańskiego producenta. Prace wdrożeniowe nad tym rozwiązaniem mają być już prowadzone. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Newsletter