Drugi bank wprowadza wpłaty gotówki Blikiem. W maju usługę udostępni ING

Drugi bank wprowadza wpłaty gotówki Blikiem. W maju usługę udostępni ING

Dodano: 15/03/2017 - 17:01

Wcześniej podobne rozwiązanie znalazło się w ofercie PKO BP

ING Bank Śląski poinformował swoich klientów o zmianach w regulaminie usług, które zamierza wprowadzić 15 maja bieżącego roku. Zmiany mają związek między innymi z nowościami, jakie znajdą się w ofercie Śląskiego. Wśród nich moim zdaniem najciekawszą jest umożliwienie dokonywania wpłat gotówki we wpłatomatach przy wykorzystaniu kodów Blik.

Przeczytajcie także: Śląski zamknął program "bankujesz-zyskujesz"

Jak może pamiętacie, podobną usługę pod koniec ubiegłego roku wprowadził do oferty PKO BP. W obu bankach wpłat Blikiem można dokonywać wyłącznie we wpłatomatach własnych każdej z tych instytucji. To ułomność systemu mobilnego w porównaniu z plastikowymi kartami, których można użyć do wpłaty także w urządzeniach sieci niezależnych takich jak np. Euronet.

Jak mówią specjaliści, nie ma przeszkód technicznych, by przy wykorzystaniu kodów umożliwić wpłaty także w urządzeniach obcych sieci. W tym celu musiałyby jednak zostać zawarte umowy pomiędzy wydawcami Blika a właścicielami wpłatomatów. Chyba że usługę wprowadziłaby spółka Polski Standard Płatności, ale na razie raczej nie działa w tym kierunku. Z tego co wiem, nad udostępnieniem wpłat gotówki przy użyciu kodów generowanych w aplikacji mobilnej myśli Millennium.

Przeczytajcie także: Jeszcze w marcu będzie duża aktualizacja IKO

Natomiast ING, oprócz wpłat Blikiem, w połowie maja wprowadzi jeszcze parę innych nowości. Klienci będą mogli m.in. wykonywać transakcje mobilne w ciężar rachunków oszczędnościowych, a w wydzielonym miejscu serwisu Moje ING znajdą sejf, w którym będą mogli przechowywać dokumenty. Dostęp do nich będą mieli również z poziomu aplikacji mobilnej.

Jeśli chcielibyście założyć konto w ING kliknijcie tutaj

Newsletter