Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Empik chce wiedzieć o Was więcej. W zamian da coś lepszego, niż punkty w programie Payback

"Mój Empik" to karta członkowska w smartfonie, indywidualnie przyznawane rabaty na płyty i książki oraz brak konieczności zbierania paragonów

Empik już miesiąc temu zapowiadał, że uruchomi własny program lojalnościowy po tym, jak okazało się, że rezygnuje z Paybacku. Obietnicy dotrzymał i właśnie ogłoszono, że startuje "Mój Empik", w którym zaoferowano klientom kilka nowych rozwiązań.

Jeśli przystąpicie do programu, nowy system Empiku będzie gromadził i analizował informacje o wybieranych przez Was książkach, płytach czy filmach i na podstawie historii zakupów udzielał specjalnych rabatów na podobne produkty. Oznacza to, że zniżki nie będą jednakowe dla wszystkich. Empik chwali się w informacji prasowej, że to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce. Ale na nieco podobnych zasadach działają już Visa Oferty oraz Priceless Specials, oferowane przez organizacje płatnicze.

Przeczytajcie także: W programach lojalnościowych idzie nowe

Zanim zostaną zebrane pierwsze dane, Empik przygotował kilka promocji, bestsellerową "Dziewczyna z pociągu" P. Hawkins oraz animację "W głowie się nie mieści" z 40 proc. zniżką oraz oscarowy "Spotlight" w cenie 19,99 zł. Do 31 sierpnia można też na przykład skorzystać z 50 proc. zniżki na płytę U2, czy film "Dobry dinozaur". Za połowę ceny kupicie też bestsellerową powieść "Małe życie" Hanyi Yanagihary.  

Kartę członkowską uprawniającą do korzystania z tych promocji dla Waszej wygody Empik umieścił w dostępnej już wcześniej aplikacji, w której też można kupować online. Jeżeli zatem wybierzecie się na zakupy do jednego z salonów tej sieci, przy kasie wystarczy wyświetlić na smartfonie wirtualną kartę. 

Przeczytajcie także: Gdyby PRL został zaatakowany przez Zachód...

Jak już napisałem, system gromadzi indywidualne dane o Waszych zakupach, więc znika potrzeba gromadzenia paragonów, które były niezbędne w przypadku, gdy trzeba było wymienić lub zwrócić towar. Teraz kasjer poprosi  Was tylko o pokazanie karty lub wyświetlenie jej na ekranie smartfona i zeskanuje kod kreskowy, by zyskać dostęp do historii Waszych zakupów.

Empik zdecydował się na uruchomienie własnego programu lojalnościowego po tym jak zrezygnował z udziału w projekcie Payback. W ostatnim czasie podobnie zrobiła też platforma aukcyjna Allegro a BZ WBK zrezygnował z wydawnictwa nowych kart z logo Payback. Świadczyć to może o tym, że formuła tego rodzaju szerokiego programu lojalnościowego zaczyna się wyczerpywać. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 654 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Zapraszam na cotygodniowy quiz Cashless. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat bankomatów

Wypłaty gotówki z bankomatów to dziś jedna z najpopularniejszych usług w bankowości detalicznej. Czy urządzenia, z których korzystacie tak często mają przed Wami jakieś tajemnice?

Zamiast biometrii powrót do mobilnego PIN-u. Część banków nie pozwala na logowanie do aplikacji przez FaceID

Nie wszyscy użytkownicy telefonów iPhone X mogą w pełni korzystać z zastosowanych w nim rozwiązań. Część instytucji w obawie o bezpieczeństwo pieniędzy wyłączyła możliwość logowania na rachunki przez biometrię twarzy

FaceID nie jest tak bezpieczne jak zapewnia Apple? Smartfon udało się odblokować maską

To na jakiś czas może zamknąć dyskusję o tym, czy banki zgodzą się dopuścić ten sposób logowania do swoich aplikacji na smartfonie iPhoneX

Blik oznaczy w Waszym smartfonie tych, do których można zrobić przelew na numer telefonu

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy nowa, ciekawa funkcja pojawi się w aplikacjach banków oferujących Blika

Planer podróży, bilety na samoloty i możliwość zakupu prądu. To nowości, które wkrótce mają pojawić się w aplikacji SkyCash

A to jeszcze nie wszystkie nowe funkcje, których wdrożenie spółka zapowiedziała dzisiaj podczas konferencji Payment Meeting

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.