Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Empik chce wiedzieć o Was więcej. W zamian da coś lepszego, niż punkty w programie Payback

"Mój Empik" to karta członkowska w smartfonie, indywidualnie przyznawane rabaty na płyty i książki oraz brak konieczności zbierania paragonów

Empik już miesiąc temu zapowiadał, że uruchomi własny program lojalnościowy po tym, jak okazało się, że rezygnuje z Paybacku. Obietnicy dotrzymał i właśnie ogłoszono, że startuje "Mój Empik", w którym zaoferowano klientom kilka nowych rozwiązań.

Jeśli przystąpicie do programu, nowy system Empiku będzie gromadził i analizował informacje o wybieranych przez Was książkach, płytach czy filmach i na podstawie historii zakupów udzielał specjalnych rabatów na podobne produkty. Oznacza to, że zniżki nie będą jednakowe dla wszystkich. Empik chwali się w informacji prasowej, że to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce. Ale na nieco podobnych zasadach działają już Visa Oferty oraz Priceless Specials, oferowane przez organizacje płatnicze.

Przeczytajcie także: W programach lojalnościowych idzie nowe

Zanim zostaną zebrane pierwsze dane, Empik przygotował kilka promocji, bestsellerową "Dziewczyna z pociągu" P. Hawkins oraz animację "W głowie się nie mieści" z 40 proc. zniżką oraz oscarowy "Spotlight" w cenie 19,99 zł. Do 31 sierpnia można też na przykład skorzystać z 50 proc. zniżki na płytę U2, czy film "Dobry dinozaur". Za połowę ceny kupicie też bestsellerową powieść "Małe życie" Hanyi Yanagihary.  

Kartę członkowską uprawniającą do korzystania z tych promocji dla Waszej wygody Empik umieścił w dostępnej już wcześniej aplikacji, w której też można kupować online. Jeżeli zatem wybierzecie się na zakupy do jednego z salonów tej sieci, przy kasie wystarczy wyświetlić na smartfonie wirtualną kartę. 

Przeczytajcie także: Gdyby PRL został zaatakowany przez Zachód...

Jak już napisałem, system gromadzi indywidualne dane o Waszych zakupach, więc znika potrzeba gromadzenia paragonów, które były niezbędne w przypadku, gdy trzeba było wymienić lub zwrócić towar. Teraz kasjer poprosi  Was tylko o pokazanie karty lub wyświetlenie jej na ekranie smartfona i zeskanuje kod kreskowy, by zyskać dostęp do historii Waszych zakupów.

Empik zdecydował się na uruchomienie własnego programu lojalnościowego po tym jak zrezygnował z udziału w projekcie Payback. W ostatnim czasie podobnie zrobiła też platforma aukcyjna Allegro a BZ WBK zrezygnował z wydawnictwa nowych kart z logo Payback. Świadczyć to może o tym, że formuła tego rodzaju szerokiego programu lojalnościowego zaczyna się wyczerpywać. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 694 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Nowość od Revoluta. Aplikacja pozwala już na zakup ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

Usługa ma ciekawą opcję, polegającą na automatycznym wznawianiu polisy. Niestety charakteryzuje się także długą listą wyłączeń dla ubiegających się o świadczenie

Uber wprowadza obowiązkowe przerwy w pracy dla kierowców. Na razie nie w Polsce

W Wielkiej Brytanii po dziesięciu godzinach podróżowania z pasażerami, kierowcy Ubera będą musieli odpoczywać co najmniej przez sześć godzin

Chiny zamierzają zablokować dostęp do platform pośredniczących w handlu bitcoinami

Informację o planach chińskich władz przekazał dzisiaj serwis Bloomberg

Jak co roku Mastercard wypłaci fundacji Owsiaka 5 zł za każdy wpis na Twitterze z hasztagiem #MastercardGrazWOSP

Twitty oznaczone w ten sposób należy umieszczać w dniu finału między godz. 0.00 a 23.59, 14 stycznia 2018 r. W czasie poprzednich finałów zebrano w ten sposób dodatkowo 650 tys. zł

Awaria w PKO. Możecie mieć problem z zalogowaniem się na konto przez aplikację IKO

Bank pracuje nad rozwiązaniem problemu. Deklaruje, że internetowy serwis transakcyjny i karty funkcjonują normalnie

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.