Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Empik chce wiedzieć o Was więcej. W zamian da coś lepszego, niż punkty w programie Payback

Empik chce wiedzieć o Was więcej. W zamian da coś lepszego, niż punkty w programie Payback

"Mój Empik" to karta członkowska w smartfonie, indywidualnie przyznawane rabaty na płyty i książki oraz brak konieczności zbierania paragonów

Empik już miesiąc temu zapowiadał, że uruchomi własny program lojalnościowy po tym, jak okazało się, że rezygnuje z Paybacku. Obietnicy dotrzymał i właśnie ogłoszono, że startuje "Mój Empik", w którym zaoferowano klientom kilka nowych rozwiązań.

Jeśli przystąpicie do programu, nowy system Empiku będzie gromadził i analizował informacje o wybieranych przez Was książkach, płytach czy filmach i na podstawie historii zakupów udzielał specjalnych rabatów na podobne produkty. Oznacza to, że zniżki nie będą jednakowe dla wszystkich. Empik chwali się w informacji prasowej, że to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce. Ale na nieco podobnych zasadach działają już Visa Oferty oraz Priceless Specials, oferowane przez organizacje płatnicze.

Przeczytajcie także: W programach lojalnościowych idzie nowe

Zanim zostaną zebrane pierwsze dane, Empik przygotował kilka promocji, bestsellerową "Dziewczyna z pociągu" P. Hawkins oraz animację "W głowie się nie mieści" z 40 proc. zniżką oraz oscarowy "Spotlight" w cenie 19,99 zł. Do 31 sierpnia można też na przykład skorzystać z 50 proc. zniżki na płytę U2, czy film "Dobry dinozaur". Za połowę ceny kupicie też bestsellerową powieść "Małe życie" Hanyi Yanagihary.  

Kartę członkowską uprawniającą do korzystania z tych promocji dla Waszej wygody Empik umieścił w dostępnej już wcześniej aplikacji, w której też można kupować online. Jeżeli zatem wybierzecie się na zakupy do jednego z salonów tej sieci, przy kasie wystarczy wyświetlić na smartfonie wirtualną kartę. 

Przeczytajcie także: Gdyby PRL został zaatakowany przez Zachód...

Jak już napisałem, system gromadzi indywidualne dane o Waszych zakupach, więc znika potrzeba gromadzenia paragonów, które były niezbędne w przypadku, gdy trzeba było wymienić lub zwrócić towar. Teraz kasjer poprosi  Was tylko o pokazanie karty lub wyświetlenie jej na ekranie smartfona i zeskanuje kod kreskowy, by zyskać dostęp do historii Waszych zakupów.

Empik zdecydował się na uruchomienie własnego programu lojalnościowego po tym jak zrezygnował z udziału w projekcie Payback. W ostatnim czasie podobnie zrobiła też platforma aukcyjna Allegro a BZ WBK zrezygnował z wydawnictwa nowych kart z logo Payback. Świadczyć to może o tym, że formuła tego rodzaju szerokiego programu lojalnościowego zaczyna się wyczerpywać. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 745 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Pytacie, gdzie jest Wasza przesyłka, a Alexa odpowiada. Nowa usługa firmy kurierskiej

XPO Logistics jako jeden pierwszych na świecie oferuje klientom możliwość śledzenia dostaw za pomocą inteligentnych głośników

Loteria Visy: do wygrania wyjazdy na pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata 2018

Aby wygrać jeden z 42 pakietów wyjazdowych, należy zarejestrować dowolną transakcję dokonaną kartą Visy o wartości powyżej 5 zł

Polska Bezgotówkowa: do przedsiębiorców trafiło już ponad 15 tys. darmowych terminali

Najwięcej urządzeń otrzymali właściciele firm z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego

Uber znowu przegrywa przed europejskim sądem. Czy to już koniec usługi jaką znacie?

Tym razem orzekał Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu – sędziowie stwierdzili, że amerykańska firma świadczy usługi transportowe a nie z zakresu społeczeństwa informacyjnego

Nowy konkurs Cashless. Do wygrania zaproszenia na konferencję Payment Meeting

Siódma konferencja Payment Meeting odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku, jak zawsze w Warszawie

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.