Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Dobiegł końca Wielki eksperyment inwestycyjny Cashless

Przez trzy miesiące mogliście obserwować jak dwóch dziennikarzy uczy się inwestować pieniądze w fundusze

Na początku września wspólnie z NN Investment Partners serwis Cashless rozpoczął akcję edukacyjną pod nazwą Wielki eksperyment inwestycyjny. Dwóch niemających doświadczenia inwestycyjnego dziennikarzy, Piotr Dziubak oraz Tomasz Jurczak zakupiło jednostki uczestnictwa w wybranych przez siebie funduszach NN TFI. Następnie z pomocą Przemka Rodka z NN Investment Partners stawiali pierwsze kroki w świecie inwestycji. Poznawali podstawy wiedzy na temat lokowania pieniędzy oraz narzędzia na platformie nntfi24.pl, które pomagają początkującym inwestorom.

Przeczytajcie także: Jak sprzedać fundusze przez aplikację mobilną

Na początku założono, że eksperyment potrwa trzy miesiące, w trakcie których autorzy tych dwóch blogów będą komentowali swoje sukcesy i porażki inwestycyjne. Jednak w świecie funduszy czas płynie dość wolno. Szybko okazało się, że w ciągu tych kilku tygodni ani zyski nie są tak spektakularne, by się nimi chwalić, ani klęski tak dotkliwe, by dyskutować o ich przyczynach. Wartość obu portfeli wahała się nieznacznie. W przypadku Piotra udało się wypracować skromny zysk w wysokości 0,07 proc. od zainwestowanego 1 tys. zł. Tomek radził sobie nieco gorzej i na koniec listopada zanotował 2-proc. stratę.

Przeczytajcie także: Odkupienie jednostek i transfer gotówki na rachunek bankowy

Nie to jest jednak najważniejsze, bo jak mogliście dowiedzieć się z kolejnych wpisów, by osiągnąć "wyniki" w fundusze inwestuje się na lata a nie na miesiące. Istotne jest to, czego nauczyli się Piotr i Tomek i co mogli Wam przekazać, a jest tego całkiem sporo. Dowiedzieli się, jak inwestować, by zmniejszyć ryzyko, jakie fundusze wybierać i dlaczego oraz co zrobić, jeśli ktoś postanowił przekonwertować lub wymienić jednostki uczestnictwa. Poznali także narzędzia dostępne na platformie inwestycyjnej, które ułatwiają działania takim inwestorom jak oni.

Jeśli choć część z Was przynajmniej w tym stopniu jak oni oswoiła się z tematyką inwestowania w fundusze, używaną w tym świecie terminologią, to można powiedzieć, że ta akcja edukacyjna miała sens. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników akcji było to ciekawe doświadczenie.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2549 artykułów

Inne artykuły tego autora:

"Uważaj na kryptowaluty" kontra "Uważaj na waluty". Jest reakcja na kampanię KNF i NBP w sprawie cyfrowych pieniędzy

W internecie pojawiła się strona uwazajnawaluty.pl, która przedstawia wady pieniędzy emitowanych przez banki centralne

Play rozwiązał worek z aplikacjami ubezpieczeniowymi. W styczniu swoją zaprezentuje TU Europa. Nad kolejną pracuje Bacca

W kilka godzin po prezentacji apki Play Ubezpieczenia na prezentację swojej aplikacji zaprosiła TU Europa

Play uruchamia mobilny market ubezpieczeniowy. Ma być szybko, łatwo i tanio dzięki automatyzacji

Aplikacja Play Ubezpieczenia na urządzenia z Androidem ma znaleźć się w markecie Google Play dzisiaj. W App Store pojawi się jeszcze przed Nowym Rokiem

Blik nie odpuszcza terminali. Wkrótce jego kodami będzie można płacić w urządzenia Polskich ePłatności

Spółka potwierdza, że planuje udostępnić Blika na swoich terminalach na przełomie I i II kwartału przyszłego roku

Informacje o emocjach. To kolejne dane, które dla firm mogą być równie cenne, jak to gdzie byliście, albo co kupiliście

Zdaniem doktor Aleksandry Przegalińskiej z Massachusetts Institute of Technology informacje o tym jak klient się czuł podczas zakupu, mogą wkrótce decydować o tym, jaką ofertę dostanie od banku czy sklepu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.