Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Rewolucja w ofercie BZ WBK. Znika większość kont i kart. Będzie nowy, darmowy rachunek

Dotychczasowi klienci będą mogli zamienić posiadane obecnie konto na nowe bezpłatnie

Pamiętacie sierpień ubiegłego roku, gdy do skrzynek pocztowych kilku milionów klientów BZ WBK listonosze przynieśli listy oraz płyty CD z informacjami o zmianach w tabeli opłat i prowizji? Na bank spadła wówczas fala krytyki. Zarzucono mu, że w erze cyfryzacji i powszechnego odchodzenia od papieru uciekł się do bardzo tradycyjnej formy komunikacji z klientami, skutkującej ścięciem wielu drzew.  

Pewnie nie uwierzycie, ale w tym roku BZ WBK znowu to zrobi. Za kilka dni do 4,1 mln klientów banku wyjdzie korespondencja zawierająca broszurę informującą o wprowadzanych zmianach w ofercie oraz płyta CD z nową tabelą opłat i prowizji. Co ciekawe na płycie znajdzie się również ścieżka dźwiękowa z recitalem fortepianowym Krzysztofa Książka. Przedstawiciele BZ WBK tłumaczyli mi dzisiaj, że wysyłkę dokumentów muszą przeprowadzić tradycyjną pocztą, gdyż zmuszają ich do tego wymogi urzędu antymonopolowego.

Przeczytajcie także: Chcą większego limitu na bezpinowe płatności

A więc znowu śmiechu będzie co niemiara. Na plus BZ WBK na pewno trzeba zaliczyć fakt, że nie ogranicza się wyłącznie do przesłania kartek z wyliczonymi małym druczkiem zmianami, tylko w sposób przystępny tłumaczy co i jak się zmienia. Mniejsza z tym jednak, w jaki sposób bank poinformuje swoich klientów o nowościach, bo wygląda na to, że rzeczywiście taka a nie inna forma to nie jego wina. Najciekawsza jest treść dokumentów, które klienci dostaną. A ta, nie boję się użyć tego słowa, wieszczy niemałą rewolucję w ofercie BZ WBK.

Po pierwsze zniknie z niej większość dotychczas oferowanych rachunków i kart debetowych. Pozostanie tylko konto VIP dla bogatych klientów oraz pojawi się nowe Konto Jakie Chcę, do którego na życzenie klienta dokładana będzie debetowa karta Dopasowana Mastercarda lub Visy albo karta bankomatowa. Dotychczasowi klienci będą mogli nadal korzystać z produktów i usług, które mają, ale jeżeli zechcą, a bank ma ich do tego zachęcać, będą mogli skorzystać z nowej oferty za darmo zachowując dotychczasowy numer konta i ustawienia, np. zleceń stałych.

Ze sprzedaży wycofane zatem zostaną m.in. Konto Godne Polecenia, Konto 123 czy Konto Aktywni 50+ oraz karty takie jak Visa Sol czy Mastercard Omni. Natomiast Konto Jakie Chcę ma mieć całkiem nową na polskim rynku konstrukcję. Klient sam ma decydować, jakie usługi z nim powiązać. Rachunek ma być bezpłatny, podobnie jak SMS-y z hasłami autoryzującymi transakcje. Cennik będzie różnicować opłaty w zależności od wieku klientów – młodsi, mający mniej niż 26 lat będą mieli taniej.

Przeczytajcie także: Rekord w transakcjach zbliżeniowych

Kosztować mają dodatkowe usługi. Na przykład karta debetowa będzie wiązać się z prowizją wysokości 3-5 zł. Ale unikniecie jej wykonując transakcje bezgotówkowe w określonej liczbie lub na określoną wartość. BZ WBK nie pozwoli już wypłacać gotówki z terminali w placówkach banków. Pojawi się z to możliwość zbliżeniowych wpłat i wypłat gotówki kartami oraz smartfonami z urządzeń takich operatorów jak Planet Cash i Euronet. Pozostanie też możliwość korzystania z cashbacku.

Dużo mniejsze zmiany bank wprowadza do oferty kart kredytowych. Wśród nich jest np. ujednolicenie opłat za przelewy z rachunków karty, wprowadzenie możliwości uniknięcia opłaty za korzystanie z karty kredytowej 123 po wykonaniu pięciu transakcji miesięcznie (obecnie opłata jest bezwzględna), itp. Bank zamierza również zwiększać liczbę oddziałów bezgotówkowych. Obecnie takich placówek jest 36. Więcej szczegółów na temat nowej oferty BZ WBK będę mógł podać Wam za kilka dni.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2394 artykułów

Inne artykuły tego autora:

O co chodzi w tych badaniach? Większość Polaków preferuje karty, ale i tak najczęściej płaci gotówką

Ciężko ocenić stosunek Polaków do obrotu bezgotówkowego, gdy wyniki sondaży przeprowadzanych przez różne instytucje często są ze sobą sprzeczne

Dobra wiadomość dla banków z Polski: jest pozytywna opinia KNF na temat wideoweryfikacji

KNF uczula jednak instytucje finansowe, że biometria twarzy bez użycia odczytu termicznego może być podatna na fałszerstwa

Getin Bank przeniesie 65 proc. swoich oddziałów. Będzie uruchamiać placówki w nowym formacie

Bank poinformował właśnie o otwarciu czterech zupełnie nowych oddziałów w Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Pabianicach

Zastanawiacie się nad zmianą pracy? To może być oferta dla Was. Polska Bezgotówkowa szuka wiceprezesa

Zgłoszenia w konkursie na członka zarządu fundacja przyjmuje do 3 listopada, a więc czasu na wysłanie CV nie zostało zbyt dużo

Na rynku jest zaledwie 10 proc. wydrukowanych "pięćsetek". Ale wartość wszystkich banknotów w obiegu rośnie

Z danych NBP wynika, że na koniec września w obiegu było ponad 5 mln banknotów o nominale 500 zł

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą…

Trzeci bank z Polski wdraża wideoweryfikację. Od jutra dzięki niej założycie konto w BZ WBK

Wcześniej rozwiązanie umożliwiające potwierdzanie tożsamości podczas połączenia wideo…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.