Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Przelew to jedna z najpopularniejszych usług bankowych. Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie tajemnice. Quiz

Chyba nie ma wśród czytelników Cashless osób, które nie wykonywałyby przynajmniej kilku przelewów miesięcznie. Ale czy wiecie o nich wszystko?

Przelew to najprostsza, ale i chyba najbardziej potrzebna usługa finansowa. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dzisiejszej gospodarki bez działania sprawnego systemu transferów pieniędzy pomiędzy klientami, bankami i innymi podmiotami gospodarczymi. Co roku Polacy i firmy z Polski wykonują wiele milionów przelewów wykorzystując je m.in. do wypłat pensji, płatności za domowe rachunki czy uregulowania należności z tytułu zakupionych produktów i usług.

Przeczytajcie także: Co Wy wiecie o płatnościach mobilnych

Przyzwyczajeni do ich powszechności zapewne nie zastanawiacie się na co dzień, ile systemów przelewów ekspresowych funkcjonuje na polskim rynku, do której godziny musicie zlecić w swoim banku przelanie pieniędzy, aby jeszcze tego samego dnia dotarły do odbiorcy, albo ile razy dziennie odbywają się sesje najpopularniejszego nad Wisłą systemu do rozliczania przelewów.

Przeczytajcie także: Sprawdźcie swoją wiedzę na temat kart bankowych

Jeśli znacie odpowiedzi na te trzy przykładowe pytania, rozwiązanie dzisiejszego quizu nie powinno sprawić Wam większej trudności. Jeśli nie, poradzicie sobie przy pomocy dostępnych narzędzi internetowych. Sprawdźcie swoją wiedzę na temat przelewów. Zapraszam! 

Rozpocznij quiz

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Zapisz się do newslettera

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.