Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Revolut ma już 900 tys. klientów. W 2018 r. fintech planuje ekspansję w USA, Australii, Kanadzie i Hongkongu

Założyciel firmy i jej prezes chwali się, że od czasu uruchomienia aplikacji obsłużono już transakcje o wartości 5 mld dolarów

Nikolay Storonsky, założyciel i prezes Revoluta podczas wczorajszej konferencji w Londynie podał kilka interesujących danych dotyczących działalności tego prężnie rozwijającego się fintechu. Jak donosi Business Insider, Revolut ma już 900 tys. klientów indywidualnych, z których ok. 600 tys. korzysta z aplikacji przynajmniej raz w miesiącu. Około 180 tys. użytkowników uruchamia apkę codziennie. Każdego dnia w aplikacji rejestruje się 3,5 tys. nowych klientów. Od udostępnienia usługi na rynku w 2015 r. Revolut przetworzył transakcje na kwotę 5 mld dolarów amerykańskich.

Przeczytajcie także: Oto karta wielowalutowa od mBanku i Visy

Revolut oferuje kartę przedpłaconą z logo organizacji Mastercard oraz powiązaną z nią aplikację, która pozwala użytkownikom tanio kupować i przesyłać różne waluty. Startup stale uzupełnia funkcjonalność kont i ma ambicję stać się globalną alternatywą dla tradycyjnej bankowości. Tak jak niemiecki N26.

Usługa jest także bardzo popularna w naszym kraju. Po ostatniej aktualizacji aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej. Jednak Polska nie została wymieniona przez Storonsky’ego jako jeden z ważniejszych rynków. Jak pisze Business Insider, 60 proc. nowych klientów Revoluta to mieszkańcy kontynentalnej Europy, ale najwięcej z nich żyje i pracuje we Francji, Hiszpanii, Grecji i na Litwie.

Przeczytajcie także:  Igoria zaoferuje szybkie przelewy na Wschód

Revolut planuje ekspansję na kolejnych rynkach. Jak twierdzi Storonsky, w I kw. 2018 r. fintech zaoferuje swoje usługi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Singapurze i Hongkongu. Szybki rozwój Revoluta już wywołał reakcję banków, które chcąc zapobiec ucieczce klientów zaczęły oferować produkty przypominające kartę Revoluta. Wczoraj mogliście przeczytać np. o nowej karcie wielowalutowej mBanku i Visy. Cashless informował też Was o tym, że Igoria od dłuższego czasu pracuje także nad wielowalutową kartą płatniczą IgoriaCard. To zbliżeniówka Mastercarda, która ma pozwalać na transakcje w kilkunastu różnych walutach bez konieczności posiadania rachunków walutowych.

Źródło: Business Insider

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 629 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Kaspersky pokaże kod źródłowy antywirusa, by bronić się przed zarzutami amerykańskiej administracji

Firma walczy o wiarygodność, po tym, jak w USA zabroniono używania jej oprogramowania na komputerach rządowych agencji

Najpierw wyznaczcie cele inwestycyjne, potem dobierzcie właściwe fundusze oraz strategię

Oferowane przez platformę inwestycyjną narzędzie może być szczególnie użytecznie dla osób, które same nie potrafią oszczędzać

TAPnij KASĘ! Rusza wielka promocja Android Pay i Aliora. Pula nagród to pół miliona złotych

Klienci banku, którzy w trakcie konkursu najaktywniej będą korzystać z aplikacji od Google’a, otrzymają nawet po tysiąc złotych

Telekom Banking – tak nazywa się wspólne przedsięwzięcie Aliora i Telekom Romania, które dziś rusza w Rumunii

Rumuński biznes Aliora powstał na wzór T-Mobile Usług Bankowych, który z średnim powodzeniem funkcjonuje w Polsce od maja 2014 r.

Już ubezpieczycie telefon w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił usługę w Polsce

Oferta wygląda na jedną z korzystniejszych na polskim rynku. Polisa pokryje koszty naprawy uszkodzonego lub zniszczonego smartfona

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą…

Trzeci bank z Polski wdraża wideoweryfikację. Od jutra dzięki niej założycie konto w BZ WBK

Wcześniej rozwiązanie umożliwiające potwierdzanie tożsamości podczas połączenia wideo…

Dobra wiadomość dla banków z Polski: jest pozytywna opinia KNF na temat wideoweryfikacji

KNF uczula jednak instytucje finansowe, że biometria twarzy…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.