Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Kwestie formalności niemniej ważne niż samo inwestowanie

Niedawno postanowiłem przenieść rachunek bankowy i zastanawiałem się, co stanie się z moim środkami zgromadzonymi w funduszach, gdy zdecyduję się na sprzedaż jednostek uczestnictwa

W związku z tym, że aktualnie wybrane przeze mnie produkty finansowe nie zanotowały spektakularnych zmian, postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma informacjami dotyczącymi kwestii technicznych. Podczas zakupów poszczególnych jednostek funduszy podałem numer rachunku bankowego, na który po ich ewentualnej sprzedaży powinny wpłynąć zgromadzone środki. Co jednak zrobić, jeśli ów rachunek zmieniam?

Przeczytajcie także: Czym są benchmarki i jak mogą pomóc w określeniu efektywności inwestycji

Jeśli tak jak ja zarządzacie portfelem przez aplikację mobilną, to od razu informuję, że z tego poziomu nie ma możliwości zaradzenia temu problemowi. Zmianę numeru rachunku bankowego można przeprowadzić po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego i wybraniu z górnego menu zakładki "Moje dane", a następnie z lewej strony zakładki "Numer rachunku bankowego". Na zmieniony w serwisie numer konta będą przekazywane wszystkie środki ze sprzedaży jednostek funduszy NN, jeśli zleciliście taką operację w któryś z dni roboczych.

Przeczytajcie także: Kategorie jednostek uczestnictwa - na czym polegają różnice pomiędzy nimi?

Musicie też pamiętać, że aby otrzymać swoje pieniądze uzyskane ze sprzedaży funduszy NN na zmieniony w serwisie rachunek bankowy, należy złożyć zlecenie sprzedaży nie wcześniej niż w następnym dniu roboczym po dniu, w którym zmieniliście numer rachunku bankowego.

Zostaw komentarz

Zapisz się do newslettera

Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.