Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

No risk, no fun, czyli znowu tracę, ale byłoby nudno bez odrobiny ryzyka

Cały portfel jest obecnie wart mniej niż w niego zainwestowałem na początku, ale mam nadzieję, że niedługo odrobię straty

Jak wiecie, razem z Tomkiem Jurczakiem bierzemy udział w Wielkim eksperymencie inwestycyjnym Cashless. A mówiąc prościej, uczymy się inwestować w fundusze na platformie NN TFI. Jeszcze nie wiem, jakim wynikiem zakończył się ubiegły tydzień dla Tomka, natomiast u mnie niestety nie jest najlepiej.

Przeczytajcie także: Najpierw wyznaczcie cele inwestycyjne

Cały portfel w ciągu tygodnia stracił na wartości 0,47 proc. Nie ma już śladu po zyskach, o których wspominałem w poprzednich wpisach na blogu. W ich miejsce pojawiła się strata w wysokości 5,57 zł. A zatem z zainwestowanego tysiąca pozostało obecnie 994,43 zł.
Według wyceny jednostek uczestnictwa na 26 października w skali tygodnia nadal zarabiałem na funduszu NN Japonia (1,47 proc. ) oraz NN Nowej Azji (0,59 proc.). Niestety tracę na pozostałych, czyli NN Akcji (-0,70 proc.), NN Obligacji Rynków Wschodzących (-2,98 proc.) i najwięcej na NN Ameryki Łacińskiej (-3,59 proc.).

Przeczytajcie także: Jak się robi konwersję i ile to kosztuje?

Dobra wiadomość jest taka, że cena jednostki NN Akcji zaczyna rosnąć. Jeśli to nie jest chwilowa korekta, to niebawem moja inwestycja znów będzie przynosić zyski. Natomiast w kolejnym wpisie opowiem Wam, co oznaczają i w czym mogą pomóc umieszczone na platformie nntfi24.pl w opisach funduszy benchmarki.

Zostaw komentarz

Partnerem akcji jest:

Wielki eksperyment inwestycyjny Cashless

Akcja edukacyjna Cashless. Czytajcie blogi Piotra i Tomka, obserwujcie ich pierwsze kroki w świecie funduszy inwestycyjnych.

Piotr Dziubak

Uczy się inwestować z NN TFI

Inne artykuły

Oni uczą się inwestować

Podpowiada

Przemysław Rodek Przemysław Rodek Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość, specjalność inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa. W NN Investment Partners TFI jest ekspertem ds. analiz rynkowych.

Newsletter NN TFI

Najnowsze informacje prosto na Twojego maila.
Wystarczy się zapisać.

Zapisz się do newslettera

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.