Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Payeye rozszerza sieć partnerów. Okiem zapłacicie w zamku przekształconym w hotel

Projekt wciąż jest w fazie pilotażu i działa we Wrocławiu oraz jego okolicach

Fintech Payeye poinformował o nawiązaniu współpracy z Zamkiem Topacz – hotelem ulokowanym w okolicy Wrocławia. W obiekcie pojawiło się rozwiązanie umożliwiające gościom płacenie za usługi oferowane przez hotel oraz znajdujące się w kompleksie Muzeum Motoryzacji okiem, konkretnie tęczówką. Partnerzy zapewniają, że to pierwszy na świecie kompleks tego typu, w którym zastosowano wspomnianą technologię biometryczną.

Przeczytajcie także: Bank Litwy ma zastrzeżenia do fintechów i zapowiada kontrole

Wzmianka o pionierskim rozwiązaniu może i wygląda dobrze w komunikacie prasowym, ale dużo ważniejsze jest to, w jakim tempie rozwija się Payeye. Miejsc akceptujących to rozwiązanie jest ponoć 130 i nie przybywa ich w zawrotnym tempie. Firma zaznacza jednak, że to pilotaż. Pozostaje czekać na wyjście z usługą poza Wrocław i jego okolice.

Na temat Payeye mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl niejednokrotnie. Startup wdraża system płatności biometrycznych wykorzystujących tęczówkę oka. Fintech pozwala na płatności z pieniędzy znajdujących się tzw. wirtualnej portmonetce. Do niedawna, aby ją doładować, należało skorzystać z tradycyjnego przelewu, a konta w ramach platformy Payeye można było zakładać jedynie poprzez serwis www.

Przeczytajcie także: Millennium usprawnia proces pożyczkowy, wykorzystując agregator rachunków

Sytuacja uległa zmianie, gdy w marketach Google Play, App Store oraz AppGallery pojawiła się aplikacja mobilna wrocławskiej firmy. W apce zaimplementowano proces umożliwiający natychmiastowe doładowanie portmonetki za pomocą bramki Dotpay. Konto Payeye można zasilić przelewem typu pay by link lub Blikiem. Aby móc korzystać z usługi, konieczna jest rejestracja z podaniem danych i weryfikacją tożsamości. Pełna aktywacja usługi wymaga natomiast wizyty w jednym z punktów współpracujących z Payeye.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies