Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Smartney nawiązał współpracę z PayU. Za zakupy będzie można zapłacić pożyczką

Firma należąca do francuskiej grupy Oney Bank niebawem powinna udostępnić swoje usługi klientom Allegro

PayU I Smartney nawiązały współpracę, o czym poinformowały w komunikacie. W efekcie klienci sklepów i punktów usługowych, które udostępniają płatność za pośrednictwem PayU, będą mogli sfinansować swoje zakupy, korzystając z pożyczki od Smartney. Fintech przekonuje, że pod względem parametrów przypomina ona pożyczki bankowe, ale proces jej przyznawania jest szybszy i łatwiejszy.

Przeczytajcie także: Allegro może przejąć czeskie sklepy Grupy Mall

Firma zapewnia, że jej produkt finansowy oferowany za pośrednictwem PayU dostępny jest nawet w kilka minut. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, do którego klient jest przekierowywany w ramach wykonywania płatności, bez przerywania transakcji. W ten sposób można sfinansować zakupy o wartości do 20 tys. zł. Proces jest w pełni wirtualny i nie wymaga dostarczania dokumentów.

Smartney poinformowało nas również, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pojawi się na Allegro. Obecnie trwa pilotaż tego rozwiązania. Zapowiedź tych zmian pojawiła się w serwisie cashless.pl jeszcze w kwietniu. Mogliście wtedy przeczytać, że Allegro 3 maja zaktualizuje regulamin rat, z których mogą korzystać klienci serwisu. Platforma e-commerce wyjaśniała wówczas, że do grona kredytodawców, finansujących zakupy na raty PayU, dołączą nowi partnerzy: Smartney oraz Santander Consumer Bank.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej startu e-TOLL

Pożyczkowy fintech należący do francuskiej grupy Oney Bank wszedł na rynek w 2019 roku. Operator płatności PayU nie jest jego pierwszym partnerem – za pośrednictwem platformy Blue Media firma oferuje klientom rozwiązanie typu kup teraz, zapłać później (buy now, pay later, BNPL), które szybko zyskuje na popularności – nie tylko w Polsce. Fintech przekonuje, że współprace te zapewniają mu dostęp do jednej trzeciej rynku e-commerce.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies