Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Litpay zastrzegło nowy znak towarowy. Cryptopos przyda się w usługach kryptowalutowych

Wcześniej spółka zastrzegła znaki Bitcoin Widget oraz Litpay

W Biuletynie Urzędu Patentowego opublikowano informację o zastrzeżeniu znaku Cryptopos, o co wnioskowała poznańska spółka Litpay Holding. W opisie rozwiązania pojawiają się wzmianki m.in. o usługach finansowych związanych z walutami cyfrowymi, handlu nimi, wymianie i transferach. Mowa jest także, na co wskazuje nazwa narzędzia, o systemach do punktów sprzedaży, elektronicznych terminalach płatniczych oraz sprzęcie do przetwarzania oraz gromadzenia danych.

Przeczytajcie także: Będzie ustawowa gwarancja dla użytkowników gotówki?

Na temat poznańskiej spółki i jej działań mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl. Niedawno firma zastrzegła znaki Litpay oraz Bitcoin Widget. W tym drugim przypadku chodzi o narzędzie umożliwiające operatorom stron internetowych oferowanie kupna bitcoina. W tym celu tworzony jest specjalny widget. Za transakcje przeprowadzone z jego wykorzystaniem, operator otrzymuje prowizję. Rozwiązanie jest kierowane szczególnie do właścicieli portali, których czytelnicy mogą być zainteresowani zakupem kryptowaluty

Przeczytajcie także: BNP Paribas dodaje kolejne usługi otwartej bankowości

Sama spółka Litpay posiada status małej instytucji płatniczej. W spisie świadczonych przez nią usług znajdują się m.in. przyjmowanie i wypłacanie gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych, świadczenie usługi przekazu pieniężnego czy umożliwienia akceptowania instrumentów płatniczych oraz wykonywania transakcji płatniczych, m.in. w zakresie obsługi autoryzacji. Ze strony internetowej firmy można się dowiedzieć, że zapewnia ona dostęp do wszystkich metod płatności oferowanych na polskim rynku. Zespół przekonuje, że obecnie pracuje nad płatnościami online "nowej generacji".

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies