Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mojeID zyskuje na popularności w telemedycynie. W czasie pandemii ma to niebagatelne znaczenie

MojeID to system zarządzany przez KIR, a ułatwiający potwierdzenie tożsamości w środowisku online

Przeciążenie systemu opieki zdrowotnej, z którym mierzy się obecnie Polska, wymaga poszukiwania nowych rozwiązań, najczęściej innowacji technologicznych. Mogą one poprawić efektywność, bezpieczeństwo i sprawić, że lekarz więcej czasu niż na formalności poświęci opiece nad pacjentem. Na tę kwestię uwagę zwraca KIR, który oferuje usługę mojeID. Z powodzeniem jest ona wykorzystywana m.in. do zdalnej weryfikacji tożsamości w sektorze prywatnych usług medycznych.

Przeczytajcie także: Pekao kończy z płatnościami HCE

Rozwiązanie mojeID umożliwia identyfikację i logowanie się na portalach zewnętrznych usługodawców z pomocą danych bankowych. Klient wybiera na stronie internetowej to narzędzie jako sposób identyfikacji, a następnie jest przenoszony do swojej bankowości elektronicznej, gdzie podaje login i hasło do konta. Ponownie trafia na portal internetowy, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Co ważne, bank nie zna aktywności klienta poza swoim systemem, a administrator portalu nie zna danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Usługę wykorzystują już sieci Medicover, Enel-med oraz Centrum Medyczne Damiana, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Dzięki temu ich klienci mają dostęp do portalu pacjenta oraz aplikacji mobilnej. Nie muszą odwiedzać placówki, by umówić wizytę, odebrać wyniki swoich badań albo uzyskać wgląd w historię leczenia. To komfortowe rozwiązanie, a przy tym bezpieczne, co w czasach pandemii ma istotne znaczenie.

Przeczytajcie także: Znana marka ubezpieczeniowa znika z polskiego rynku

Reprezentująca Medicover Polska Magdalena Dębowska przekonuje, że rozwiązania zdalne pozwalają pacjentom oszczędzać czas i cieszą się coraz większą popularnością. W ten sposób użytkownicy nie tylko zakładają konta na cyfrowej platformie, ale też korzystają z porady specjalistów, odbierają recepty, skierowania lub zwolnienia lekarskie. A na tym nie koniec, firma zamierza wprowadzać kolejne rozwiązania w cyfrowej przestrzeni. Taka automatyzacja sprzyja też optymalizacji procesów biznesowych.

W telemedycynie bardzo przydatna okazuje się nie tylko sprawna weryfikacja tożsamości, ale i zdalne podpisywanie dokumentów przez lekarzy, personel medyczny oraz pacjentów. W tym przypadku pomocny może być kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir, którego operatorem jest KIR. Pliki sygnowane tym narzędziem są traktowane, np. przez sąd, jak dokumenty podpisane w tradycyjny sposób. W narzędziu tym wykorzystano technologie chmurowe, więc nie wymaga ono specjalnego czytnika i karty kryptograficznej.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem cashless.pl

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies