Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość dla posiadaczy kart Lotos Biznes. Skorzystają z automatycznych płatności Autopay

Użytkownicy kart Lotosu mogą korzystać z Autopay na autostradzie A1 między Gdańskiem a Toruniem

Lotos poinformował, że kierowcy korzystający z jego bezgotówkowych kart Lotos Biznes, mogą uprościć przejazd przez bramki na autostradzie A1. Umożliwi to automatyczna metoda płatności AmberGo, którą obsługuje aplikacja Autopay. Firma przekonuje, że jako pierwsza z rynku paliwowego wprowadziła takie rozwiązanie w Polsce. Narzędzie ma zaoszczędzić czas i uporządkować rozliczenia w przedsiębiorstwach.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza zmiany w usłudze Smart

Aby aktywować usługę, klient powinien zgłosić się do swojego opiekuna biznesowego, by ten dopełnił formalności. Później z pomocą konta użytkownika na lotosbiznes.pl/klient można zgłaszać pojazdy i uruchomić opcję AmberGO z zastosowaniem aplikacji Autopay. Kierowcy nie będą już musieli zatrzymywać się na bramkach na odcinku Toruń-Gdańsk autostrady A1 – wystarczy, że zwolnią, by kamery odczytały numery rejestracyjne z tablic. Po ich rozpoznaniu system podnosi szlaban, a opłata jest pobierana automatycznie.

Z komunikatu wynika, że automatyczne płatności cieszą się coraz większą popularnością na wspomnianej trasie – są wykorzystywane już w 25 proc. przejazdów. Do tej pory większość użytkowników stanowili klienci indywidualni, ale przybywało pytań o rozszerzenie usługi ze strony biznesu.

Przeczytajcie także: Pekao kończy z płatnościami HCE

Aplikacja Autopay rozwijana przez spółkę należącą do firmy Blue Media pojawia się dość często w serwisie cashless.pl. Narzędzie pozwala płacić nie tylko na odcinku autostrady A1, ale też za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. Operator stara się zwiększyć jego zasięg o inne płatne odcinki dróg w Polsce i poza jej granicami, jednocześnie rozwija inne funkcje: opłaty za parkingi czy myjnie samochodowe. Niedawno okazało się, że powstała wersja apki na platformę Huawei AppGallery. Wcześniej była ona dostępna w marketach Google Play oraz AppStore.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies