Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Carsmile i OLX chcą zrewolucjonizować sprzedaż motocykli. Zaoferują je w abonamencie

Wcześniej Carsmile wprowadził podobne rozwiązania w handlu samochodami

Startup Carsmile we współpracy z OLX zamierza uruchomić kolejny projekt: motocykle w abonamencie. Usługa powinna wystartować niebawem, a jej twórcy prowadzą rozmowy z trzema markami, które prawdopodobnie znajdą się w ofercie, o czym informuje serwis businessinsider. Firma nie zdradza szczegółów nowego pomysłu, nie określiła na razie warunków najmu czy leasingu. W tym roku startup zamierza uczyć się nowej usługi, a właściwe kształtowanie produktu zaplanowano na 2022 rok.

Przeczytajcie także: Otodom umożliwia weryfikację tożsamości najmujących

Klient, który zdecyduje się na tę usługę, może liczyć nie tylko na pojazd, ale też ubezpieczenie, serwis, zmianę opon. W ofercie dostępne będą nowe maszyny, które klient wynajmie na sezon czy dwa, by potem przesiąść się na kolejny motocykl. Takie rozwiązanie jest ponoć czymś zupełnie nowym w tym segmencie rynku. W całym pomyśle ważną rolę mogą odegrać pozostałe podmioty z grupy OLX: Otomoto oraz 321sprzedane.pl, na których oferowane są używane pojazdy. Motocykle wycofane z abonamentu w przyszłości trafią pewnie do sprzedaży w tych serwisach.

Przeczytajcie także: Koniec sprzedaży rachunków firmowych pod nazwą Inteligo

Carsmile to platforma do długoterminowego wynajmu i leasingu samochodów online. W październiku ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że startup został przejęty przez grupę OLX. Warunków transakcji nie ujawniono, ale nieoficjalnie mówiono o kilkudziesięciu milionach złotych. Fintech informował wówczas, że ma ponad 300 tys. użytkowników miesięcznie. Każdego dnia inicjują oni 300 tysięcy zapytań o raty wynajmu lub leasingu na samochód. W ciągu dwóch lat od startu spółka sprzedała łącznie 2500 samochodów.

Źródło: businessinsider.com.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies