Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
105 proc. O tyle wzrosła w ciągu roku liczba przelewów w systemie Express Elixir

W porównaniu ze styczniem ubiegłego roku o 30 proc. wzrosła też łączna wartość transakcji

KIR zaprezentował styczniowe statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych. Najciekawiej prezentują się dane dotyczące Express Eliksira, który umożliwia realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu. W styczniu za jego pomocą rozliczono 6,66 mln transakcji o wartości 5,88 mld zł. Dla porównania, w analogicznym okresie 2020 roku w systemie Express Elixir przetworzono 3,25 mln transakcji, a ich łączna wartość wyniosła 4,51 mld zł. Zanotowano zatem wzrosty o odpowiednio 105 proc. i 30 proc.

Przeczytajcie także: Komputronik nawiązał współpracę z Booksy

Z kolei w podstawowym systemie Elixir w styczniu 2021 roku rozliczono 159,72 mln transakcji o wartości 475,59 mld zł. W tym samym okresie w 2020 roku rozliczono 161,38 mln operacji o wartości 483,81 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji spadła zatem o 1 proc., a ich wartość o 1,7 proc.

Przeczytajcie także: ING rozszerza zakres usług księgowych

System Euro Elixir, obsługujący rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, również zanotował wzrosty w ujęciu rocznym, przynajmniej, gdy mowa o liczbie transakcji. W styczniu 2021 roku rozliczono ich 2,63 mln. W tym samym okresie poprzedniego roku rozliczono 2,58 mln transakcji. Rok do roku zanotowano zatem 2-proc. wzrost. Ich wartość w ubiegłym miesiącu wyniosła 13,32 mld euro, wobec 14,19 mld euro w styczniu 2020 roku. Zanotowano zatem spadek wynoszący 6 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies