Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przed nami 29. Finał WOŚP. Jak instytucje finansowe włączyły się w to wydarzenie?

Z uwagi na zagrożenie pandemiczne warto rozważyć wsparcie akcji w sposób zdalny. Okazji do tego nie brakuje

Już w najbliższy weekend odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na rzecz oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z uwagi na pandemię, obostrzenia i po prostu bezpieczeństwo, warto rozważyć cyfrowe wsparcie akcji zaplanowanej na 31 stycznia.

Przeczytajcie także: TMS Brokers rozszerza ofertę o amerykańskie akcje

Mastercard przypomina, że po raz ósmy z rzędu na Twitterze odbędzie się wydarzenie #MastercardGraZWOŚP. Akcja polega na tym, że za pierwszy tweet lub retweet z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP opublikowany w najbliższą niedzielę, Mastercard przekaże pięć złotych na konto Orkiestry. Tweetować można od godziny 00:00 do 23:59 w dniu wydarzania. Wysiłek jest niewielki, a efekty widoczne: od początku tej akcji w 2014 r. łącznie przekazano już ponad 1 250 000 zł. Inną formą wsparcia są eSkarbonki, o których mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl. Z tego cyfrowego rozwiązania można korzystać po raz czwarty, a znajdziecie je pod adresem eskarbonka.wosp.org.pl.

eSkarbonka umożliwia przekazywanie i zbieranie datków za pośrednictwem internetu. Od tego roku z narzędzia mogą korzystać małe i średnie firmy, które zbiórkę przeprowadzą wśród swoich pracowników, partnerów biznesowych czy klientów (zrobią to bez konieczności rejestrowania sztabu). Warto podkreślić, że eSkarbonki mogą też zakładać osoby fizyczne. Na kilka dni przed finałem kwota zebrana w ten sposób przekroczyła 4,6 mln zł, co stanowi siedmiokrotność kwoty, która znalazła się w eSkarbonce w roku ubiegłym. Kwestować on-line można jeszcze do 1 lutego.

Przeczytajcie także: Prudential uruchamia portal kliencki

Z WOŚP kolejny raz zagra też mBank. W grudniu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o okolicznościowych kartach płatniczych przygotowanych przez tę instytucję. Jeszcze w pierwszej połowie stycznia wystartowała akcja 1 tys. zł od mBanku do każdej z pierwszych 100 wpłat danego dnia. Wydarzenie potrwa do Finału, a bank może przekazać na rzecz WOŚP 2 mln zł. W aplikacjach mBanku na Androida i iOS, ale też w serwisie transakcyjnym, pojawiły się przyciski umożliwiające szybkie wpłaty. Bank po raz pierwszy udostępnił też swoją bramkę płatniczą Paynow, umożliwiającą dokonywanie darowizn online różnymi metodami płatności i z kont w różnych bankach. Nadchodzący finał będzie obsługiwało także PayU, które od lat wspiera Orkiestrę w zdalnym prowadzeniu zbiórek. W ciągu prawie dwóch dekad za pośrednictwem PayU na konto WOŚP wpłynęły ponad 134 miliony zł.

Po raz 26. partnerem Finału będzie First Data Polska. Instytucja umożliwia wspieranie Fundacji za pomocą kart przez internet pod tym adresem. Jednocześnie dostarczy mobilne terminale płatnicze wolontariuszom zbierającym datki w niedzielę. Do ich rąk trafi 550 przenośnych urządzeń. PKO BP poinformował z kolei, że od 10 stycznia do 31 marca 2021 roku nie pobiera prowizji i opłat od wpłat gotówkowych i standardowych przelewów na rachunek Fundacji WOŚP. Dotyczy to przelewów z kont prywatnych i firmowych oraz wpłat gotówki w oddziałach i agencjach banku.

Przeczytajcie także: Visa wprowadza nowe rozwiązanie chmurowe

W Finał kolejny raz włącza się też Euronet Polska. W najbliższy weekend na powitalnych ekranach wszystkich urządzeń sieci będzie wyświetlana grafika przypominająca o możliwości wpłacenia środków na konto Fundacji w bankomatach i wpłato-bankomatach. Minimalna kwota wsparcia przy wpłacie gotówki wynosi 10 zł, a przy transakcji za pomocą karty 1 zł. Z kolei maksymalna kwota wynosi 500 zł. Od wpłaty darowizny Euronet nie pobiera opłat i prowizji.

Wsparcia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można też udzielić za pomocą Blika w aplikacjach bankowych. Wystarczy wysłać przelew Blik na numer telefonu: 575 29 29 29.

Jeżeli zauważyliście na tej liście braki, a posiadacie informacje o instytucjach finansowych, które włączają się w Finał, chętnie je poznamy – zachęcamy do dzielenia się wiedzą w komentarzach.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies