Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadził mobilną autoryzację. Nowość w Credit Agricole

Usługa jest dostępna także wtedy, gdy urządzenie z aplikacją Credit Agricole pracuje w trybie offline

Credit Agricole poinformował o nowym sposobie zatwierdzania operacji w bankowości elektronicznej. Klienci tej instytucji mogą zaakceptować transakcje przeprowadzane w serwisie internetowym z pomocą aplikacji na smartfony CA24 Mobile. Poszerzyło się zatem grono banków, które umożliwiają mobilną autoryzację. Usługa jest znana na polskim rynku od kilku lat, a obecnie jest już standardem w bankowości i powoli wypiera dotychczas najpopularniejszy sposób autoryzacji, czyli kody wysyłane w SMS-ach.

Przeczytajcie także: Kolejne wdrożenie mojeID

Credit Agricole zaznacza na swojej stronie internetowej, że z mobilnej autoryzacji mogą korzystać zarówno klienci firmowi, jak i indywidualni. Wystarczy mieć dostęp do serwisu CA24 eBank oraz CA24 Mobile i włączyć usługę. W trybie online proces autoryzacji wygląda następująco: klient podczas zatwierdzania operacji, np. przelewu w CA24 eBank otrzymuje na smartfon z aplikacją CA24 Mobile wiadomość push. Należy do niej przejść, sprawdzić dane transakcji i wpisać w apce PIN mobilny. Alternatywnie można w aplikacji wybrać w bocznym menu Mobilna autoryzacja, sprawdzić szczegóły operacji i wpisać PIN.

Przeczytajcie także: Uber uzyskał certyfikat na wirtualną kasę fiskalną

Zatwierdzanie transakcji jest możliwe także wtedy, gdy urządzenie mobilne nie ma dostępu do internetu. W trybie offline działa to inaczej: w serwisie CA24 eBank trzeba wybrać opcję Wygeneruj kod QR, a następnie w aplikacji kliknąć ikonę Mobilna autoryzacja i wybrać ikonę aparatu, który należy nakierować na kod QR. Pozostaje już tylko sprawdzić szczegóły transakcji i wpisać PIN mobilny. W aplikacji wyświetli się kod, który trzeba przepisać do potwierdzenia operacji w serwisie CA24 eBank. Pod tym adresem znajdziecie zilustrowany opis procesu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies