Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium z nowością dla starających się o kredyt hipoteczny. Status wniosku sprawdzą w aplikacji osoby, które nie są klientami banku

Docelowo bank chce zdigitalizować cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny

Bank Millennium poinformował dzisiaj o postępie prac w zakresie cyfryzacji hipotek. Instytucja umożliwiła śledzenie statusu wniosku hipotecznego w aplikacji mobilnej osobom, które starają się u niej o kredyt, ale nie są jej klientami. Millennium zapewnia też, że każdorazowo wyśle do zainteresowanych SMS z informacją o zmianie statusu wniosku.

Przeczytajcie także: KIR kończy prace nad systemem Euro Express Elixir

Aby skorzystać z nowej usługi, należy przede wszystkim zainstalować na telefonie aplikację Millennium. Po jej uruchomieniu pojawi się prośba o podanie danych potrzebnych do logowania. To numer wniosku kredytowego, wybrane cyfry z numeru PESEL lub paszportu oraz hasło SMS, które instytucja prześle na numer telefonu podany we wniosku. W apce dostępne są m.in.: aktualny status wniosku z opisem, kwota kredytu, pasek postępu czy imię i nazwisko osoby, która zajmuje się tą sprawą.

Przeczytajcie także: Lotos wprowadza płatności mobilne Pay&Go

Bank zapewnia, że na tym nie kończy się proces digitalziacji kredytów hipotecznych – docelowo planowane jest uruchomienie zdalnego procesu sprzedaży "end to end" w bankowości elektronicznej. Zaledwie wczoraj mogliście z kolei przeczytać w serwisie cashless.pl, że bank Millennium wprowadził e-operat. Nowa usługa umożliwia zdalne przeprowadzenie wyceny nieruchomości. Rozwiązanie ma nie tylko uprościć, ale też przyspieszyć wycenę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies