Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polisy ubezpieczeniowe różnych towarzystw wyciekły do internetu. Publicznie dostępne były dane klientów, zdjęcia, a nawet wyniki badań lekarskich

Broker ubezpieczeniowy nie zareagował od razu na zgłoszenia o wycieku

Na serwerze brokera ubezpieczeniowego Ent Broker publicznie dostępne były dane klientów: od danych osobowych, numerów PESEL (także członków rodziny), adresów i danych kontaktowych, przez informacje dotyczące pojazdów i nieruchomości, aż po wyniki badań lekarskich. Na podstronie w domenie ent-broker.pl można było znaleźć polisy z pięciu ostatnich lat, zawierane na rzecz różnych zakładów ubezpieczeń, dotyczące zarówno osób fizycznych, jak i instytucji. O sprawie informuje serwis niebezpiecznik.pl.

Przeczytajcie także: Inpost ma już 10 tys. paczkomatów

Zespół Niebezpiecznika w samym tylko katalogu z polisami doliczył się przeszło 550 podkatalogów – po jednym na klienta. Część z nich zawierała jeden dokument, inne były bardziej rozbudowane. Nie brakowało w nich oczywiście danych teleadresowych, ale też np. zdjęć czy haseł. Przez dłuższy czas pliki te mógł pobrać każdy. Szybko ustalono podmioty, które powinny być zainteresowane natychmiastowym usunięciem tych danych i poinformowano je o zaistniałej sytuacji, ale początkowo nie przyniosło to spodziewanego skutku.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza agregację kont i przelewy z rachunków w innych bankach

Dokumenty w końcu zniknęły z serwera, a odpowiedzialna za to firma zapewniała, że podchodzi do sprawy poważnie. Zespół Niebezpiecznika radzi klientom Ent Broker, by określili, jakie dane przekazywali tej firmie, i założyli, że mogły one wyciec. Jeżeli są wśród nich numery dokumentów, należy się liczyć z koniecznością ich unieważnienia w urzędzie i zastrzeżenia w banku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies