Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank zmienia cennik. Usługi BOŚ podrożeją już w styczniu

Wcześniej ceny podniosły m.in. PKO BP, Santander, ING czy BNP Paribas

Bank Ochrony Środowiska poinformował o planowanych zmianach w tabeli opłat i prowizji, które wejdą w życie 15 stycznia 2021 roku. Klienci muszą się spodziewać podwyżek stawek za prowadzenie niektórych rachunków. Wzrośnie także minimalna kwota wpływów, pozwalająca na zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku VIP. Instytucja tłumaczy te działania ogólnym wzrostem cen.

Przeczytajcie także: Fintech PragmaGO zostanie wycofany z giełdy

Pierwsza zmiana dotyczy Ekokonta bez kosztów. Obecnie BOŚ pobiera za prowadzenie rachunku 5 zł, jeśli w poprzednim miesiącu na konto nie wpłynęło łącznie minimum 1 tys. zł. Według nowego cennika bank będzie z tego tytułu inkasował 6 zł. Instytucja pobierze też 50 zł za prowadzenie Ekokonta VIP, jeśli w poprzednim miesiącu nie zanotowano na nim wpływów w wysokości minimum 7,5 tys. zł. Według dotychczasowej taryfy, aby być zwolnionym z tej opłaty, wpływy muszą wynieść minimum 5 tys. zł.

Podobne zmiany wprowadzono w Koncie bez kantów. Miesięczna opłata wzrasta w tym przypadku z 12 do 14,50 zł, a za konto VIP trzeba będzie zapłacić 50 zł, jeśli wpływy będą niższe niż 7,5 tys. zł w poprzednim miesiącu (obecnie jest to 5 tys. zł). Warto jednak zaznaczyć, że to produkty wycofane z bieżącej oferty banku (z pewnymi wyjątkami).

Przeczytajcie także: Polski Softpos chce się rozwijać za granicą

BOŚ to kolejny bank, który zdecydował się podnieść ceny. Nowe tabele opłat i prowizji z podwyżkami ogłosiły m.in. Toyota Bank Polska, Santander, ING, BNP Paribas czy PKO BP dla klientów posiadających rachunki pod marką Inteligo. Decyzje te tłumaczone są m.in. pogarszającą się zyskownością sektora bankowego, który zmaga się z niskimi stopami procentowymi i rosnącym ryzykiem kredytowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies