Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Happiness Planet zmierzy poziom szczęścia. W ten sposób Hitachi wspiera firmy w zarządzaniu pracownikami

Rozwiązanie może się okazać szczególnie przydatne w czasie pandemii, gdy tak powszechna jest praca zdalna

W ramach grupy Hitachi powstała firma Happiness Planet. Komercjalizuje ona technologię wspierającą m.in. biznes w działaniach związanych z zarządzaniem. Kilka lat wcześniej japoński koncern opracował pod taką samą nazwą aplikację na urządzenia mobilne, która pomaga mierzyć poziom szczęścia. Program analizuje nieświadome ruchy ciała na podstawie czujników obecnych w smartfonach i urządzeniach ubieralnych.

Przeczytajcie także: BOŚ zmienia zasady korzystania z kart w internecie

Zdobyte dane pomagają ustalić szczęście użytkowników. Liczbowo są po prostu wyrażane relacje międzyludzkie. Hitachi przekonuje, że można to wykorzystać w biznesie – odpowiednia równowaga pomaga lepiej funkcjonować firmie. Im wyższy poziom szczęścia, tym większa produktywność pracowników. Aplikacja Happiness Planet ma sprawić, że pracodawcy będą mogli pomagać podwładnym w przyjmowaniu pozytywnego nastawienia do wykonywanych zadań.

Twórcy aplikacji przekonują, że znajdzie ona zastosowanie nie tylko w poprawie funkcjonowania firmy. Może być wykorzystana w opiece medycznej czy rozwoju miast. Wysoki wskaźnik szczęścia mieszkańców to cenna informacja podczas poszukiwania domu. Z kolei w usługach ubezpieczeniowych te dane mogą się przyczynić do obniżenia składek – osoby o wysokim poziomie szczęścia mogą się zazwyczaj pochwalić dobrym stanem zdrowia.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj przechodzi do Aiona

Aplikacja może się przydać szczególnie podczas pandemii koronawirusa, gdy przynajmniej część pracowników funkcjonuje w trybie zdalnym i trudniej jest określić ich stan psychiczny. Happiness Planet może służyć do ich motywowania. Aplikację wyposażono w funkcję do rozwiązywania problemów braku spotkań twarzą w twarz. Opcja "Mini News/Info/Consult" zachęca użytkowników do prowadzenia komunikacji i konsultacji z członkami zespołu. Równocześnie umożliwia ona monitorowanie, czy procesy te przebiegają we właściwy sposób.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies