Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezdotykowe kwesty w czasie pandemii. Na gdyńskich cmentarzach wykorzystają do tego m.in. kody QR

Nowe rozwiązanie ma ułatwić bezpieczne zbieranie datków podczas kwest w trakcie zbliżającego się Święta Zmarłych

Tegoroczne listopadowe kwesty na cmentarzach zapewne będą różnić się od tych z poprzednich lat. Darczyńców może być mniej, a jednocześnie część z nich stara się unikać gotówki i płacić zbliżeniowo. Z myślą o nich wolontariusze działający na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca będą zbierać pieniądze na gdyńskich cmentarzach z pomocą bezdotykowych puszek, o czym informuje m.in. serwis eska.pl.

Przeczytajcie także: Santander zwolni w Polsce prawie jedną piątą pracowników

Skarbonki w nowej odsłonie działają za sprawą rozwiązania Vuyap przygotowanego przez firmę Posbit.pl z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Darczyńca może zbliżyć smartfon z modułem NFC do naklejki na puszce lub zeskanować kod QR, co przekierowuje go do strony www z płatnością. Bramkę obsługuje sopocka spółka Blue Media. Twórcy tłumaczą, że transakcja może odbyć się za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay lub karty płatniczej i sprowadza się do kilku kliknięć. Darczyńca wybiera jedną ze wskazanych kwot lub ustala ją samodzielnie. Po zatwierdzeniu, datek trafia na konto hospicjum.

Przeczytajcie także: EBC tłumaczy się z wielkiej awarii systemu TARGET2

Realizująca ten projekt firma przekonuje, że pomija on terminal POS, co stanowi ułatwienie nie tylko dla organizatorów zbiórek dobroczynnych. Równie dobrze pomysł może być wykorzystany na rynku komercyjnym, np. do przekazywania napiwków. Rozwiązanie ogranicza kontakt z drugą osobą, proces jest szybki i prosty. Jednocześnie naklejki, dzięki którym działa ten system płatniczy, mogą być w łatwy sposób dystrybuowane. A to może się okazać przydatne w czasie pandemii.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies