Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polscy klienci Viva Wallet mogą już korzystać z Google Pay. Grecki fintech wprowadził to rozwiązanie w 11 krajach

Wcześniej firma Viva Wallet udostępniła już użytkownikom płatności Apple Pay

Wywodzący się z Grecji fintech Viva Wallet poinformował swoich klientów, że mogą już korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Nowość pojawia się w 11 krajach, na których działa spółka. Oprócz Polski są to: Wielka Brytania, Szwecja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Finlandia, Dania, Belgia oraz Czechy. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, wystarczy dodać w aplikacji Google Pay kartę Mastercard wydaną przez Viva Wallet.

Przeczytajcie także: Zielone światło dla otwartej bankowości w Idei

Grecka firma pojawiła się na polskim rynku pod koniec marca br. Mogliście wówczas przeczytać w serwisie cashless.pl, że spółka, posiadająca licencję instytucji pieniądza elektronicznego, oferuje terminale płatnicze oraz bramkę do przyjmowania płatności elektronicznych przez sklepy internetowe. Klienci mogą również liczyć na aplikację mobilną z kartą debetową, za pomocą której można wydawać pieniądze pochodzące z akceptacji płatności. Im więcej wydaje się kartą, tym niższa jest opłata za obsługę terminala i bramki internetowej.

Przeczytajcie także: Samochody na stacjach Orlenu będą rozpoznawane automatycznie

W sierpniu okazało się, że firma udostępni użytkownikom mobilny system płatności Apple Pay. Z nowego rozwiązania mogą już korzystać w 16 krajach – także w Polsce. Fintech przekonuje, że w obu przypadkach klienci mogą w łatwy sposób płacić zbliżeniowo przy użyciu smartfonów lub niektórych urządzeń ubieralnych. Obie usługi sprawdzą się także w przypadku transakcji online czy w aplikacjach. Obok wygody i szybkości Google Pay i Apple Pay odznaczają się także wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies