Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Monese rozszerza współpracę z Mastercard. Zawiązano strategiczne partnerstwo

Firmy przekonują, że starają się ułatwić dostęp do płatności elektronicznych osobom, które pozostają poza rynkiem bankowym

Organizacja Mastercard poinformowała dzisiaj o rozszerzeniu współpracy z fintechem Monese. W komunikacie mowa jest wręcz o strategicznym, wieloletnim partnerstwie, które zapewni użytkownikom lepsze usługi bankowe w krajach europejskich. W myśl zawartej umowy startup stanie się głównym wydawcą kart z logo Mastercard. Jego usługami powinny się zainteresować zwłaszcza te osoby, które mają utrudniony dostęp do oferty tradycyjnych banków.

Przeczytajcie także: Monese rozszerza współpracę z firmą PayPal

Monese to brytyjski startup, który umożliwia założenie konta wielowalutowego w 31 krajach Europy bez posiadania w nich stałego adresu czy historii krdytowej. Spółka kilka lat temu otrzymała od brytyjskiego nadzoru licencję instytucji pieniądza elektronicznego, a klientów z Polski obsługuje od początku 2018 roku. Do dyspozycji użytkowników jest aplikacja mobilna, a karty fintechu można powiązać z cyfrowymi portfelami, takimi jak Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Oto 13 fintechowych kart dla Polaka

Za sprawą partnerstwa zawartego z Mastercard klienci Monese będą mogli płacić w milionach punktów na całym świecie, w których akceptowane są karty amerykańskiej organizacji. Konto Monese można zasilić przelewem bankowym SEPA lub przelewem międzynarodowym. Fintech oferuje plany płatne, ale także darmowy pakiet Simple. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że brytyjska firma odczuła skutki kryzysu wywołanego przez pandemię: fintech zrewidował plany związane z kolejną rundą finansowania i zapowiedział zwolnienia.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies