Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Monese rozszerza współpracę z Mastercard. Zawiązano strategiczne partnerstwo

Firmy przekonują, że starają się ułatwić dostęp do płatności elektronicznych osobom, które pozostają poza rynkiem bankowym

Organizacja Mastercard poinformowała dzisiaj o rozszerzeniu współpracy z fintechem Monese. W komunikacie mowa jest wręcz o strategicznym, wieloletnim partnerstwie, które zapewni użytkownikom lepsze usługi bankowe w krajach europejskich. W myśl zawartej umowy startup stanie się głównym wydawcą kart z logo Mastercard. Jego usługami powinny się zainteresować zwłaszcza te osoby, które mają utrudniony dostęp do oferty tradycyjnych banków.

Przeczytajcie także: Monese rozszerza współpracę z firmą PayPal

Monese to brytyjski startup, który umożliwia założenie konta wielowalutowego w 31 krajach Europy bez posiadania w nich stałego adresu czy historii krdytowej. Spółka kilka lat temu otrzymała od brytyjskiego nadzoru licencję instytucji pieniądza elektronicznego, a klientów z Polski obsługuje od początku 2018 roku. Do dyspozycji użytkowników jest aplikacja mobilna, a karty fintechu można powiązać z cyfrowymi portfelami, takimi jak Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Oto 13 fintechowych kart dla Polaka

Za sprawą partnerstwa zawartego z Mastercard klienci Monese będą mogli płacić w milionach punktów na całym świecie, w których akceptowane są karty amerykańskiej organizacji. Konto Monese można zasilić przelewem bankowym SEPA lub przelewem międzynarodowym. Fintech oferuje plany płatne, ale także darmowy pakiet Simple. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że brytyjska firma odczuła skutki kryzysu wywołanego przez pandemię: fintech zrewidował plany związane z kolejną rundą finansowania i zapowiedział zwolnienia.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies