Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz wprowadza mobilną autoryzację. To alternatywa dla kodów SMS, znana z rynku bankowego

To nie jedyna nowość anonsowana we wrześniu przez Cinkciarza. Firma zapowiedziała też karty wielowalutowe

Cinkciarz ogłosił, że klienci jego portalu mogą już korzystać z nowej metody potwierdzania operacji. Mowa o autoryzacji w aplikacjach firmy. Są one dostępne zarówno na platformę iOS, jak i Androida i powstały z myślą o smartfonach, ale też smartwatchach czy telewizorach. Mobilnie można zatwierdzać m.in. logowanie do serwisu, inicjowanie transakcji, dodawanie odbiorców czy edycję danych w profilu.

Przeczytajcie także: Wielkie fintechy w USA warte już ponad bilion dolarów

Nowy rodzaj autoryzacji stanowi alternatywę dla stosowanych do tej pory kodów dostarczanych za pośrednictwem maila lub SMS-a. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy pobrać aplikację i zalogować się w niej. W ustawieniach jako sposób autoryzacji trzeba wskazać mobilną autoryzację. Podczas dalszych działań, na ekranie urządzenia mobilnego pojawią się szczegóły operacji – wystarczy je potwierdzić w apce. Efekt będzie natychmiastowy, co może ułatwić np. proces logowania do portalu.

Mobilna autoryzacja to rozwiązanie, które jest znane przede wszystkim z rynku bankowego. Obecnie większość liczących się banków komercyjnych umożliwia klientom potwierdzanie zleceń przez aplikacje na smartfony, jako alternatywę dla kodów SMS.

Przeczytajcie takze: Działa już Baza Danych Ubezpieczeniowych

To nie jedyna nowość anonsowana we wrześniu przez Cinkciarza. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że na stronie internetowej firmy pojawiły się grafiki prezentujące dwa warianty jej karty wielowalutowej. Plastiki z logo Visa (będą dostępne także w postaci wirtualnej) mają być tanie i umożliwią transakcje we wszystkich walutach świata. Nowy produkt będzie powiązany z aplikacją mobilną ułatwiającą zarządzanie kartą. Na razie nie wiadomo, kiedy karta pojawi się w ofercie Cinkciarza, ale testy już trwają.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies