Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W kolejnej instytucji otworzycie konto przez selfie. Usługa wraca do oferty Getin Banku

Getin oferował już tę funkcję testowo, ale wyłączył ją kilka tygodni temu zapowiadając, że wprowadzi ją ponownie jeszcze w III kw. 2020 r.

Getin informuje na swojej stronie internetowej, że Konto Proste Zasady można zakładać całkowicie zdalnie, przy wykorzystaniu selfie. Aby to zrobić, trzeba wypełnić wniosek – proces ten powinien potrwać kilka minut. Na tym etapie bank wymaga od klienta nagrania twarzy przy odpowiednim oświetleniu oraz pokazania dowodu osobistego.

Przeczytajcie także: Banki z Polski mają niemal 5,7 mln aktywnych użytkowników Blika

Użytkownikowi pozostaje czekać na aktywację rachunku. Instytucja poinformuje o tym z pomocą SMS-a. Umowa przyjdzie na adres e-mail, a karta zostanie wysłana na podany adres pocztowy. Dane potrzebne do logowania do bankowości internetowej, telefonicznej i mobilnej również zostaną dostarczone na e-mail. Od tego momentu klient może już bez przeszkód korzystać z konta.

Warto przypomnieć, że klienci Getin Banku mogli już zakładać konta z pomocą selfie – instytucja sprawdzała to rozwiązanie w pierwszym półroczu. Testy zakończono w czerwcu, a w kolejnych tygodniach specjaliści mieli wyciągnąć z nich wnioski, wprowadzić poprawki i usprawnienia do usługi. Pełne wdrożenie narzędzia zapowiadano na kolejny kwartał i najwyraźniej dotrzymano terminu. Co ciekawe, w procesie zdalnej weryfikacji tożsamości klientów bank korzysta z rozwiązań wrocławskiego fintechu Identt.

Przeczytajcie także: Revolut aktualizuje ofertę ubezpieczeń

Otwieranie kont na selfie zyskało na popularności i znaczeniu w ostatnich kwartałach. Takie rozwiązanie oferują m.in. ING, BNP Paribas, Millennium, Pekao, Credit Agricole. Na początku lipca do tego grona dołączył mBank, a kilka tygodni później usługa pojawiła się w nowej wersji aplikacji IKO od PKO BP.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies