Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkownicy Androida mogą lepiej chronić płatności. Zapewni to najnowsza wersja aplikacji Eset Mobile Security

Nowi użytkownicy skorzystają z 30-dniowego okresu próbnego, podczas którego można używać także funkcji premium

Firma Eset poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji oprogramowania antywirusowego dla urządzeń mobilnych z platformą Android. Wedle zapewnień producenta, Eset Mobile Security 6.0 chroni użytkowników przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania oraz phishingiem (wyłudzaniem danych). Program został wzbogacony o nową funkcję – ochronę płatności.

Przeczytajcie także: Paczkomaty trafiają do wnętrz budynków

Usługa ochrony płatności wykrywa automatycznie zainstalowane na urządzeniu aplikacje banków czy apki płatnicze, np. Google Pay i gromadzi je w specjalnym katalogu. Jeśli zostaną uruchomione z tego miejsca, dane użytkownika wprowadzane wewnątrz aplikacji są niewidoczne dla innych programów zainstalowanych na urządzeniu. Dzięki temu są chronione przed wirusami wykradającymi dane płatnicze. A te mogą wyświetlać fałszywy ekran logowania lub niewidoczną nakładkę ponad prawdziwą aplikacją.

Przeczytajcie także: Mastercard uruchamia platformę do testowania cyfrowych walut

Bankowość internetowa, w tym mobilna, to spore ułatwienie, ale trzeba pamiętać, że przybywa sposobów, w jakie przestępcy chcą ją wykorzystać do kradzieży, a stare metody co jakiś czas wracają, czasem w odświeżonej formule. Niedawno CERT Polska informował, że w 2019 r. najczęstszym cyberatakiem był phishing, co mogą potwierdzać ostrzeżenia płynące z banków i policji. Brak ostrożności może się skończyć tak, jak w przypadku mieszkańca Zamościa, który pozwolił złodziejowi przejąć kontrolę nad komputerem i w efekcie stracił 180 tys. zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies