Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna wyceniana na ponad 10 mld dolarów? Najdroższy europejski fintech szuka inwestorów

To może być ostatnia runda finansowania firmy Klarna. Szwedzi przygotowują się do debiutu giełdowego

Klarna prowadzi rozmowy z inwestorami i chce, by wartość fintechu przekroczyła 10 mld dolarów – takie doniesienia płyną z Agencji Reutera. Szwedzka firma zamierza pozyskać pieniądze zarówno od nowych podmiotów, jak i tych, które już w nią zainwestowały. Środki będą przeznaczone m.in. na rozwój usługi na rynku amerykańskim. Fintech wiąże z tą ekspansją spore nadzieje, ale jest ona bardzo kosztowna.

Przeczytajcie także: Właściciel chińskiej platformy Alipay kupił udziały w fintechu Klarna

Przed rokiem mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Klarna pozyskała 460 mln dolarów, dzięki czemu jej wycena wzrosła do 5,5 mld dolarów. Teraz firma może zebrać podobną sumę i podwoić swoją wartość. Okoliczności temu sprzyjają – pandemia spowodowała, że rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, a wraz z nim rosną usługi typu "kup teraz, zapłać później". Właśnie na tym polu działa szwedzki fintech.

Powstały w 2005 roku podmiot może się dzisiaj pochwalić 235 tys. partnerów oraz 85 mln klientów. Do niedawna firma notowała zyski – wyjątkiem był rok 2019 zakończony 93 mln dolarów strat. Podobno ma to związek właśnie z ekspansją za oceanem. Najnowsza runda finansowania może być ostatnią przed giełdowym debiutem Klarny. Firma szuka ponoć banków, które pomogą jej przygotować się do IPO (pierwsza oferta publiczna) w nieodległej przyszłości.

Przeczytajcie także: Płatności oraz "Bezpieczne transakcje". To nowości w ofercie OLX

Usługi z zakresu płatności odroczonych cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim kupujący otrzymują produkt, ale mogą za niego zapłacić nawet kilkadziesiąt dni po dacie zakupu. Z kolei sprzedający otrzymuje od razu środki – obowiązek ten bierze na siebie usługodawca, np. Klarna. W Polsce ten rynek również rozwija się dość prężnie. Działają na nim startupy PayPo, Twisto, Monedo, a ostatnio także AIQLabs.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies