Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rodzice mogą zdalnie otwierać w Santanderze Konto Jakie Chcę dla dzieci

Oferta jest przeznaczona dla nastolatków, którzy nie korzystali wcześniej z usług tej instytucji

Santander poinformował, że upraszcza proces zakładania Konta Jakie Chcę dla najmłodszych klientów. Ich rodzice mogą to zrobić teraz całkowicie zdalnie. Po wypełnieniu danych w bankowości internetowej opiekuna, następuje połączenie z doradcą online. W procedurze przewidziano weryfikację tożsamości nastolatka, dla którego otwierany jest rachunek.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia natychmiastowe przelewy w euro

Bank twierdzi, że konto jest aktywne natychmiast po otwarciu. Młody właściciel otrzymuje dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej, a jeśli rodzic wyrazi na to zgodę, także kartę. Z usługi mogą skorzystać wszyscy w wieku od 13 do 18 lat. Instytucja podaje w komunikacie, że wlaściciel takiego rachunku jest zwolniony m.in. z opłat za jego prowadzenie, za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą oraz za przelewy natychmiastowe.

Przeczytajcie także: Moje ING mobile najlepiej ocenianą aplikacją bankową na polskim rynku

Karta płatnicza do konta jest darmowa pod warunkiem wykonania nią pięciu płatności w miesiącu. Nastoletni właściciele rachunku mogą płacić również przy użyciu smartfona lub smartwatcha. Santander przekonuje, że dzieci, które korzystają z produktów bankowych, uczą się gospodarować własnym budżetem. Statystyczny nastoletni klient Santandera ma 16 lat, w ciągu ostatniego roku dziecięć razy zalogował się do bankowości internetowej, a 98 razy do mobilnej. Osiem razy zapłacił też za zakupy Blikiem i dwa razy zrobił przelew na telefon.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies