Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny ubezpieczyciel oferuje bonusy za bezpieczną jazdę. Uniqa wprowadza aplikację Uniqa Go

Wcześniej podobne programy wdrożyły Hestia, PZU oraz Link4

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa poinformowało, że wprowadza na rynek aplikację Uniqa Go. Powstała po to, by nagradzać tych kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie. Oprogramowanie zainstalowane na smartfonie oceni m.in. styl jazdy, a na podstawie zebranych danych firma zamierza przyznawać kierowcom np. e-vouchery Sodexo.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy z kredytem na telefon

Uniqa Go w procesie oceny kierowcy weźmie pod uwagę przestrzeganie ograniczeń prędkości czy styl jazdy w okolicach szkół i przedszkoli. Liczą się również przyspieszenie czy hamowanie, ale najważniejszym czynnikiem jest nieużywanie telefonu w czasie jazdy – kierowca dostaje za to najwięcej punktów. Przy czym aplikacji nie trzeba włączać przy wsiadaniu do samochodu. Jazdę wykrywa automatycznie.

Gdy podróż się skończy, apka ocenia poprawność jazdy. Kierowca może też sprawdzić swoje wcześniejsze trasy oraz przyznane już oceny. Aplikacja ma przynieść korzyści klientom towarzystwa – za dobre wyniki Uniqa obiecuje uzyskanie zniżek na ubezpieczenie w kolejnym roku. Firma zaznacza, że korzyścią samą w sobie jest promowanie dobrych nawyków za kierownicą. Aplikację można pobrać na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

Przeczytajcie także: Trzeci bank wprowadza Autopay do aplikacji

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązania wprowadzały już inne firmy. W ubiegłym roku wystartowała usługa PZU Go, która służy nie tylko do zbierania informacji na temat stylu jazdy, ale też do wzywania pomocy w sytuacji awaryjnej. Rozwiązania telematyczne tego typu zaoferowały klientom także Hestia we współpracy z operatorem aplikacji Yanosik (pod marką YU) oraz Link4, który z NaviExpert przygotował program Kasa Wraca. Na początku ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma oddała kierowcom 1 mln złotych w ramach premii za bezpieczną jazdę.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies