Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AXA i Comarch łączą siły. Ubezpieczyciel wprowadza do oferty opaskę monitorującą parametry życiowe

Z ubezpieczenia na życie "Puls życia z opaską monitorującą" mogą skorzystać osoby w każdym wieku

Firma AXA poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu nowej usługi do swojej oferty. W ramach ubezpieczenia na życie "Puls życia z opaską monitorującą", klienci mogą liczyć na urządzenie ubieralne monitorujące parametry życiowe oraz opiekę, za którą odpowiada zespół ratowników medycznych. Rozwiązanie opracowano z Comarch Healthcare (spółka należąca do firmy informatycznej Comarch). Firma zapewnia, że dotąd żaden ubezpieczyciel nie zaoferował w Polsce takiej opieki komercyjnie.

Przeczytajcie także: Operator platformy Allegro wprowadził program poleceń

Bransoletka mierzy różne parametry, m.in. tętno, została wyposażona w kartę SIM oraz system geolokalizacji użytkownika. Urządzenie na bieżąco przesyła dane do centrum monitoringu Comarch Healthcare i w razie potrzeby pozwala szybko skontaktować się z najbliższym centrum monitoringu za pomocą jednego przycisku. Ratownicy medyczni wiedzą, kiedy dane odbiegają od normy, a w sytuacji zagrażającej życiu wzywają na miejsce pogotowie ratunkowe.

Przeczytajcie także: Santander ostrzega przed oszustami oferującymi vouchery urlopowe

AXA przekonuje w swym komunikacie, że w przyszłości taką opaskę można dodawać do każdej polisy na życie. Firma rozważa także nawiązanie partnerstwa z bankami, firmami leasingowymi, telekomami czy platformami e-commerce. Cena wspomnianego ubezpieczenia obejmuje 200 zł jednorazowej opłaty aktywacyjnej i miesięczną składkę w wysokości 99 zł. W ramach usługi Comarch Healthcare przeprowadza wywiad medyczny z osobą ubezpieczoną - wgląd w historię choroby ma wspierać ratowników i służyć pacjentom.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies