Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AXA i Comarch łączą siły. Ubezpieczyciel wprowadza do oferty opaskę monitorującą parametry życiowe

Z ubezpieczenia na życie "Puls życia z opaską monitorującą" mogą skorzystać osoby w każdym wieku

Firma AXA poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu nowej usługi do swojej oferty. W ramach ubezpieczenia na życie "Puls życia z opaską monitorującą", klienci mogą liczyć na urządzenie ubieralne monitorujące parametry życiowe oraz opiekę, za którą odpowiada zespół ratowników medycznych. Rozwiązanie opracowano z Comarch Healthcare (spółka należąca do firmy informatycznej Comarch). Firma zapewnia, że dotąd żaden ubezpieczyciel nie zaoferował w Polsce takiej opieki komercyjnie.

Przeczytajcie także: Operator platformy Allegro wprowadził program poleceń

Bransoletka mierzy różne parametry, m.in. tętno, została wyposażona w kartę SIM oraz system geolokalizacji użytkownika. Urządzenie na bieżąco przesyła dane do centrum monitoringu Comarch Healthcare i w razie potrzeby pozwala szybko skontaktować się z najbliższym centrum monitoringu za pomocą jednego przycisku. Ratownicy medyczni wiedzą, kiedy dane odbiegają od normy, a w sytuacji zagrażającej życiu wzywają na miejsce pogotowie ratunkowe.

Przeczytajcie także: Santander ostrzega przed oszustami oferującymi vouchery urlopowe

AXA przekonuje w swym komunikacie, że w przyszłości taką opaskę można dodawać do każdej polisy na życie. Firma rozważa także nawiązanie partnerstwa z bankami, firmami leasingowymi, telekomami czy platformami e-commerce. Cena wspomnianego ubezpieczenia obejmuje 200 zł jednorazowej opłaty aktywacyjnej i miesięczną składkę w wysokości 99 zł. W ramach usługi Comarch Healthcare przeprowadza wywiad medyczny z osobą ubezpieczoną - wgląd w historię choroby ma wspierać ratowników i służyć pacjentom.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies