Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik w Nest Banku najpóźniej pod koniec września. Wybrani klienci banku już testują usługę

Z Blika w aplikacjach bankowych może już korzystać ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych

Nest Bank poinformował o podpisaniu umowy z Polskim Standardem Płatności, operatorem Blika. Zgodnie z nią instytucja ma przystąpić do systemu zarządzanego przez PSP najpóźniej do końca września 2020 r. Obecnie bank prowadzi testy family&friends. Klienci Nest Banku będą mogli płacić Blikiem w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz wypłacać i wpłacać gotówkę z bankomatów.

Przeczytajcie także: Nowa kampania Blika. Ma promować bezpieczne zachowania

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że PSP w najbliższych kwartałach podejmie współpracę z kolejnymi bankami. Do takich wniosków można dojść po lekturze sprawozdania z działalności operatora Blika za ubiegły rok. Wspomniano w nim o Idea Banku, Krakowskim Banku Spółdzielczym i Banku Pocztowym. W dokumencie nie uściślono, kiedy klienci tych instytucji zaczną korzystać z tego standardu płatności. Parę tygodni temu przedstawiciel Banku Pocztowego w rozmowie z cashless.pl powiedział jednak, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Blik powinien trafić do EnveloBanku na początku września.

Przeczytajcie także: Nowa posada byłego prezesa Blika

Na przestrzeni ostatnich lat Blik stał się popularną i często wybieraną metodą płatności. W pierwszym kwartale 2020 roku kartami wydanymi przez banki działające w Polsce zapłacono w sieci 34,7 mln razy. Blika w internecie użyto 57,5 mln razy. W tym samym okresie Polacy zrealizowali blisko 78 milionów wszystkich transakcji Blikiem, a przez pięć lat funkcjonowania systemu – ponad 430 milionów transakcji. Aktualnie rozwiązanie oferują klientom: Alior, Millennium, Santander, ING, mBank, PKO, Getin, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Pekao oraz spółdzielcze banki z grup SGB i BPS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies