Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne aresztowanie w Wirecard. Tym razem chodzi o szefa filii w Dubaju

Na tym zapewne się nie skończy, chociaż trudno ustalić miejsce pobytu jednej z najważniejszych osób w tej sprawie

Monachijska prokuratura podjęła decyzję o aresztowaniu szefa Wirecard z oddziału w Dubaju – informuje Agencja Reutera. Oliver Bellenhaus zarządzał Cardsystems Middle East FZ-LLC i sam oddał się w ręce policji. Po przesłuchaniu podjęto decyzję o jego aresztowaniu – istniała obawa, że spróbuje uciec z kraju. Dyrektorowi stawiane są między innymi zarzuty oszustwa i popełnienia innych przestępstw.

Przeczytajcie także: Wirecard złożył wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego

Bellenhaus nie jest pierwszą osobą zatrzymaną w tej sprawie. Jeszcze w czerwcu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że w Monachium aresztowano Markusa Brauna, byłego szefa firmy Wirecard, który ze stanowiska ustąpił kilka dni wcześniej. Braun opuścił areszt po wpłaceniu 5 mln euro kaucji. Już wtedy było jednak wiadomo, że prokuratorzy interesują się pozostałymi członkami zarządu niemieckiej firmy. Listę otwiera Jan Marsalek, były dyrektor operacyjny firmy. Podobno przebywa w jednym z azjatyckich państw.

Przeczytajcie także: Wirecard "zgubił" 2 mld euro

Wirecard to jeden z największych dostawców usług finansowych i technologii na europejskim rynku. Afera wybuchła po tym, gdy okazało się, że ma on problem ze znalezieniem w swoich księgach prawie 2 mld euro. Skandal uderzył nie tylko w ten biznes i jego akcjonariuszy, ale też w firmy korzystające z usług Wirecard. Jednym z najgłośniejszych przypadków był Curve – jego karty przestały działać, gdy brytyjski nadzór finansowy zawiesił licencję Wirecard. Ostatecznie nadzór musiał odwiesić firmie licencję w obawie przed efektem domina i załamaniem się sektora fintechowego.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies