Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W ramach Visa Token Service wydano już ponad miliard tokenów. Zdecydowana większość przypadła na ostatnie 12 miesięcy

Rozwiązanie ma zwiększać bezpieczeństwo podczas zakupów w internecie

Visa poinformowała dzisiaj, że w ramach programu Visa Token Service (VTS) wydała już na świecie ponad miliard tokenów. Zainteresowanie tym rozwiązaniem szybko rośnie. Tylko w ciągu ostatniego roku organizacja wydała ponad 680 milionów tokenów. Popyt na nowe narzędzia w e-commerce jest coraz większy, bo w czasach pandemii na znaczeniu zyskał handel internetowy. Wynikające z obecnej sytuacji ograniczenia w tradycyjnym handlu powinny jeszcze zintensyfikować ten trend.

Przeczytajcie także: Visa ułatwi korzystanie z tokenizacji

Warto przypomnieć, że Visa Token Service to narzędzie, które powstało w 2014 roku. Cel tego projektu jest dość jasny: zwiększyć wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo operacji w e-commerce oraz m-commerce. Tokenizacja sprawia, że wrażliwe dane karty w trakcie transakcji zastępowane są ciągiem cyfr, tzw. tokenem. Raz przypisany do urządzenia czy akceptanta nie może zostać wykorzystany w żaden inny sposób. Dzięki temu ewentualny wyciek tokenów np. z systemów sklepowych, nie powoduje ryzyka kradzieży pieniędzy.

Visa uściśliła, że 13 tys. drobnych handlowców przeprowadza transakcje przy użyciu tokenów COF (card-on-file), a 8,2 tys. wydawców kart ze 150 rynków jest uprawnionych do korzystania z serwisu Visa Token Service. Przed rokiem mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Visa podpisała umowy przejęcia niektórych działów firmy informatycznej Rambus, dostarczających usługi tokenizacji. Firma deklarowała wówczas, że inwestycja powinna przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa transakcji realizowanych za pomocą jej systemów.

Przeczytajcie także: Visa przenosi użytkowników usługi Checkout w Polsce na nowy standard

Z dzisiejszego komunikatu wynika, że Visa zakończyła rebranding wspomnianych działów – teraz noszą one nazwę Token ID. Dzięki nim tokenizacja będzie możliwa nie tylko przy płatnościach kartą Visa - obejmie także krajowe sieci kart, przelewy z konta i płatności w czasie rzeczywistym. Organizacja poinformowała też m.in., że uruchomiła oparty o technologię chmury system Visa Cloud Token Framework. Pozwala on na powiązanie tokenów ze sklepów internetowych z wieloma zaufanymi urządzeniami.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies