Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do AppGallery trafiła aplikacja iTaxi. Niestety, nie ma pełnej palety rozwiązań płatniczych

Aplikacja iTaxi jest kolejną w ostatnim czasie apką kierowaną do polskich użytkowników smartfonów Huawei

W AppGallery, sklepie z aplikacjami należącym do Huawei, pojawił się program do zamawiania przejazdów – iTaxi. Dobra informacja dla użytkowników smartfonów chińskiej firmy działających bez usług Google jest taka, że apkę iTaxi zintegrowano z Huawei Mobile Services (HMS). Można z niej zatem korzystać bez problemów także na nowszych smartfonach. W przeciwieństwie do kilku innych podobnych programów, apka nie wymaga usługi Google Maps, ponieważ korzysta z OpenStreetMap.

Przeczytajcie także: Huawei wprowadza kartę wzorowaną na Apple Card

Aplikację iTaxi udało się przebudować tak, by sprawnie działała po pobraniu z AppGallery, ale nie obyło się bez pewnych kompromisów. Dotyczą one przede wszystkim płatności. Z oczywistych względów zabrakło Google Pay, a Blik wymaga autoryzacji przez aplikacje bankowe. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że aplikacje na urządzenia Huawei przygotowały już mBank, PKO oraz Idea Bank, lecz korzystać mogą z nich tylko użytkownicy urządzeń kompatybilnych z Google Mobile Services. Klientom iTaxi korzystającym z HMS pozostaje na razie płacić kartą podpiętą do apki, PayPalem lub dopisać koszty przejazdu do rachunku w sieci Play.

Przeczytajcie także: Czy AppGallery ma szansę z App Store i Google Play?

Z poprzednich tekstów cashless.pl mogliście się dowiedzieć, że z deklaracji Huawei wynika, iż w AppGallery znajduje się obecnie ok. 900 aplikacji przygotowanych dla polskich użytkowników. Wśród nich są już rozwiązania takich operatorów jak SkyCash, moBiLET czy Jakdojade. Usługi chińskiego producenta, w tym sklep z aplikacjami, są od jakiegoś czasu intensywnie rozwijane w związku z odcięciem go od rozwiązań Google. To element wojny handlowej prowadzonej od kilku kwartałów przez Chiny i USA.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies