Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro ogłasza "Pakiet wsparcia dla sprzedających". Serwis wstrzymuje część podwyżek i oferuje pożyczki

Część antykryzysowej oferty Allegro kierowana jest do nowych, a część do wszystkich podmiotów sprzedających produkty na tej platformie

Allegro poinformowało w komunikacie o wartym 16 mln zł "Pakiecie wsparcia dla Sprzedających", który ma im pomóc przetrwać trudności spowodowane pandemią koronawirusa. Oferta kierowana jest zarówno do obecnych sprzedawców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają działalność na platformie e-commerce. Pakiet składa się z czterech części, a jedną z nich jest wstrzymanie ogłoszonych wcześniej podwyżek opłat.

Przeczytajcie także: Allegro uruchamia serwis społecznościowy Allegro Gadane

Na początku roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że od 2 kwietnia Allegro prowizję od sprzedaży naliczać będzie nie tylko od ceny sprzedawanego produktu, ale także od związanych z jego dostawą kosztów przesyłki. Teraz firma informuje, że zmiana ta wejdzie do regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie, ale zostanie zawieszona do końca kwietnia. Kolejna część Pakietu to wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni.

Trzecią część Pakietu stanowi brak opłat za sprzedaż do 31 lipca. Ta oferta kierowana jest jednak wyłącznie do nowych przedsiębiorców, którzy zarejestrują konto firmowe w kwietniu i nie byli wcześniej zarejestrowani w serwisie. Propozycje wsparcia zamyka pożyczka do 150 tys. zł z cashbackiem w wysokości 3 proc. (do 4,5 tys. złotych). Ta możliwość kierowana jest do sprzedawców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Przeczytajcie także: Allegro mocniej wejdzie w finanse. Zaoferuje własne produkty kredytowe

Szczegóły tych propozycji dostępne są pod tym adresem. Warto przypomnieć, że Allegro niedawno ogłosiło wprowadzenie darmowej dostawy w ramach usługi Smart dla wszystkich. Firma zapewniła wówczas, że przez kilka tygodni będzie pokrywać koszty dostaw. Teraz doprecyzowano, że inicjatywa może kosztować 21 mln zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies