Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fitbit Charge 4 może trafić na rynek już za kilka miesięcy. Opaską będzie można płacić zbliżeniowo

Sprzedawana obecnie poprzedniczka, a więc Fitbit Charge 3, jest zdaje się jedyną opaską fitness dostępną w Polsce i umożliwiającą zbliżeniowe płatności mobilne

Do sieci trafiły pierwsze, nieoficjalne informacje na temat Fitbit Charge 4 – smart opaski, która miałaby pojawić się w sprzedaży w najbliższych miesiącach. Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu 9to5Google, urządzenie zostanie wyposażone w moduł NFC, a to oznacza możliwość płacenia zbliżeniowego za pomocą rozwiązania Fitbit Pay. Ta opcja była już dostępna w specjalnej edycji opaski Charge 3, która z tego co się orientuję, jest obecnie jedyną opaską fitness na polskim rynku, umożliwiającą płatności mobilne.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej płatności w Nest Banku

Dostępne w internecie grafiki wskazują na to, że producent nie zmienił wyglądu opaski. Osoby, które liczyły na nowy design, mogą być zawiedzione, ale taka decyzja firmy ma swoje plusy: użytkownicy Charge 3 prawdopodobnie będą mogli korzystać z posiadanych już akcesoriów, jeśli zdecydują się na zakup nowej opaski. Dotyczy to ładowarki czy pasków. Trzeba też podkreślić, że model 3 jest chwalony jako wygodny w użytkowaniu.

Nowa opaska została zaopatrzona w ekran OLED oraz jeden przycisk, a na tylnej ścianie widoczne są: gniazdo ładowania oraz zestaw czujników. Urządzenie ma być sprzedawane w kilku wersjach kolorystycznych, a przewidywana cena wynosi 139 funtów, co przy dzisiejszym kursie polskiej waluty oznacza około 700 zł.

Przeczytajcie także: mBank udostępnił płatności Fitbit Pay

Fitbit Pay to płatności mobilne z wykorzystaniem urządzeń ubieralnych marki Fitbit. Aby móc z nich korzystać, należy posiadać odpowiedni smartwatch lub opaskę fitness marki Fitbit oraz zainstalować na smartfonie aplikację Fitbit. Trzeba też dodać do apki kartę jednego z umożliwiających to wydawców. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku ogłoszono przejęcie firmy Fitbit przez Google. Proces ten nie został ukończony, więc trudno stwierdzić, jakie będą jego konsekwencje – internetowy gigant ma przecież własne narzędzie do płacenia mobilnego: Google Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies