Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole, Pekao i Alior podnoszą limity na płatności bez PIN. Na nowe rozwiązanie już gotowa jest Biedronka

Gotowość do podniesienia limitu zadeklarowała już większość dużych banków oraz operatorów terminali płatniczych

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym, że od 20 marca wydane przez niego karty będą działały z podwyższonym do 100 zł limitem na płatności bez konieczności autoryzacji PIN-em na terminalu sprzedawcy. Użytkownicy kart Visa muszą przeprowadzić pierwszą transakcję, umieszczając kartę w terminalu lub bankomacie. Kolejne płatności zbliżeniowe do 100 zł nie będą wymagały potwierdzenia PIN-em. Natomiast użytkownicy kart Mastercard nie muszą podejmować żadnych dodatkowych czynności, by płacić wedug nowych zasad.

Przeczytajcie także: Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło aplikację "Kwarantanna domowa"

Bank Pekao również jest przygotowany do zmiany limitów. Instytucja informuje, że klienci nie muszą podejmować żadnych działań, aby z nich korzystać. O zmianach informuje także Alior. Tu też proces odbywa się automatycznie. Nowe limity dotyczą także płatności za pomocą aplikacji mobilnej Google Pay. W przypadku aplikacji Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay wykorzystywana będzie autoryzacja biometryczna na urządzeniu płacącego.

Przeczytajcie także: mBank, PKO i Santander zawiesiły zdalny proces aktywacji rachunków

Wcześniej nowy limit został zaimplementowany przez PKO, Bank Pocztowy, Nest, Santander, Getin, BNP Paribas, mBank oraz Millennium. Warto jednak mieć na uwadze, że aby móc korzystać z płatności bez autoryzacji kodem do 100 zł, zmiany w terminalach muszą przeprowadzić także ich operatorzy. Dostosowanie urządzeń do nowego limitu zapowiedziały już: eService, First Data, Polskie ePłatności, IT Card i PayTel. Pekao, który obsługuje urządzenia w sklepach Biedronka, poinformował dzisiaj, że wszystkie placówki tej sieci są już przygotowane do wyższego limitu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies