Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik stawia kolejne kroki na rynku międzynarodowym. Dołączył do EMPSA - organizacji obsługującej 40 mln klientów w Europie

Członkami organizacji są podmioty z kilkunastu europejskich państw

Operator systemu Blik, Polski Standard Płatności, dołączył do European Mobile Payment Systems Association (EMPSA). Organizacja zrzesza systemy płatności mobilnych, a w jej skład wchodzi obecnie dziewięć firm obsługujących około 40 mln klientów w Europie. Stowarzyszenie powstało, by popularyzować płatności mobilne na arenie międzynarodowej i wspierać współpracę podmiotów z tego sektora.

Przeczytajcie także: PKO rozszerza dostęp do płatności mobilnych

Do EMPSA oprócz PSP dołączył także włoski Bancomat Pay. Wcześniej wśród członków organizacji znaleźć można było: Bancontact Payconiq (Belgia), Bluecode (Niemcy i Austria), MobilePay (Dania i Finlandia), SIBS/MB WAY (Portugalia), Swish (Szwecja) TWINT (Szwajcaria) oraz VIPPS (Norwegia). Siedziba instytucji znajduje się w Zurychu. Komentując informację o przystąpieniu do organizacji, Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP, przekonywał, że Blik może się znacząco przyczynić do rozwoju europejskiego rynku płatności mobilnych.

To kolejna w ostatnim czasie informacja potwierdzająca, że PSP chce się rozwijać na rynku międzynarodowym. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że polski system znalazł się wśród rozwiązań oferowanych przez korporację Adyen. Dzięki temu zagraniczne platformy e-commerce mogą zaoferować ten sposób płatności polskim kupującym. Giganci, wśród których znajdziecie Spotify, Ubera, Booking.com czy eBay, mogą dodawać płatności Blikiem bezpośrednio na swoich stronach. Wcześniej operator Blika podpisał także umowę o współłpracy z międzynarodową firmą PPRO.

Przeczytajcie także: mBank jako pierwszy wprowadził prośbę o przelew Blikiem

Warto przypomnieć, że na koniec ubiegłego roku z Blika korzystało aktywnie blisko 4,5 mln osób. To o ok. 400 tys. więcej niż we wrześniu ubiegłego roku. W samym czwartym kwartale 2019 roku przy użyciu tego narzędzia dokonano 72 mln transakcji, czyli o 113 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W ciągu pięciu lat od uruchomienia rozwiązania użytkownicy Blika zrealizowali 353 miliony transakcji o wartości 47 miliardów złotych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies